Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski projekt: oryginalne drewniane mozaiki na ściany i podłogi

red.

Niezwykłe drewniane mozaiki dudzisz wood and floor, czyli kolejny dobry polski projekt.

W dzisiejszej odsłonie cyklu "Polski projekt", przedstawiamy młodą polską markę dudzisz wood and floor, tworzącą drewniane płytki parkietowe o niebanalnych kształtach oraz kolorach. Płytki można ułożyć zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Tworzą one niepowtarzalne wzory, zwłaszcza że można je układać na różne sposoby, w zależności od oczekiwanego efektu.

Właścicielem i głównym projektantem firmy dudzisz wood and floor jest architekt Michał Dudzisz.  Chociaż marka powstała w zeszłym roku, pomysły na kolekcje zbierane były od wielu lat (głównie podczas realizowania projektów architektonicznych w Skandynawii). Właścicielowi zależało na tym, aby gotowy produkt był dobrze przemyślany i przetestowany.

Zależało nam przede wszystkim na tym, by drewniane podłogi przestały kojarzyć się tylko z prostymi deskami czy panelami. Chcieliśmy wprowadzić trochę kreatywności i zabawy w świat klasycznego parkietu. Nowa technologia umożliwia wycinanie z drewna dowolnych, a nie jak dotąd - tylko prostokreślnych, wzorów, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć wachlarz klasycznych wzorów (jak jodełka czy liberyx) o bardziej „designerskie” propozycje

- mówi Paulina Dudzisz.

Kolekcja Reality zainspirowana jest geometrycznymi formami otaczającej nas przestrzeni. Warta uwagi jest również kolekcja Neverland, przywodząca na myśl odległe orientalne krainy lub morskie krajobrazy. Obecnie firma pracuje nad wprowadzeniem kolorowych bejc, co poszerzy możliwości kreowania przestrzeni przy pomocy mozaikowych klepek.

Jak Wam się podobają te oryginalne, drewniane mozaiki? Czekamy na Wasze komentarze!

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski projekt: oryginalne drewniane mozaiki na ściany i podłogi