Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesny domek kempingowy dla dwóch osób

red.

Wakacyjny, nowoczesny domek letniskowy Soul Box to drewniany, mobilny kubik. Można się w nim schować lub otworzyć na otaczającą przestrzeń poprzez ruchome, zamykane i otwierane, powierzchnie dachu, ścian, tarasu i okien.

domek kempingowy, nowoczesny domek kempingowy, jak przerobić domek kempingowy
Nowoczesny, mobilny domek kempingowy. Proj. Studio Allergutendinge
allergutendinge.com

Gdy będąc dzieckiem jeździłam na kolonie, często kwaterowano nas w ośrodkach, składających się z drewnianych domków kempingowych. Niestety, większość z nich błagała o remont, ubrania porozwieszane w szafach przesiąkały zapachem wilgoci, a mokre ręczniki nigdy nie schły. Zupełnie inaczej wyglądają domki zaprojektowane przez architektów z pracowni Studio Allergutendinge. Projektanci nazwali je "Soul Box".

Minimalistyczne, białe domki są bardzo małe - mogą w nich spać maksymalnie dwie osoby. W środku dominuje jasne drewno. Pełno w nich schowków i szuflad, dzięki czemu można w pełni wykorzystać niewielką przestrzeń. Parter to miejsce do przygotowywania jedzenia. Nie oszukujmy się, na butli gazowej nie przygotujemy wykwintnej kolacji, ale zupę jak najbardziej. Jest tu składany stolik i dwa krzesła. Warto zwrócić uwagę na czerwone uchwyty ze sznurka, ułatwiające przenoszenie i "chowanie" sprzętów.

Nieco wyżej znajduje się miejsce do spania.  Na samej górze ulokowano "pokoik", w którym można poczytać książkę lub wypić poranną kawę. Zaletą tego miejsca jest otwierany dach, dzięki któremu można cieszyć się widokiem na okolicę. Domki nie mają toalet.

Domek letniskowy bez fundamentów

Domek letniskowy w konstrukcji szkieletowej został zaprojektowany jako mobilny kubik. Drewniany pawilon można zdemontować i przetransportować w inne miejsce. Modułowa konstrukcja pozwala na wielokrotny montaż i demontaż.

Zewnętrzne powierzchnie pokryto panelami z tworzyw sztucznych, wzmacniając je szklanym włóknem. W środku jest wykończony drewnianymi deskami.

Skomentuj:

Nowoczesny domek kempingowy dla dwóch osób