Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Podziel się parasolem! Gadżet, który poprawia relacje

red.

Niezły gadżet autorstwa młodych projektantów z Hongkongu

Zapomnieliśmy parasola. Nagle w połowie drogi do sklepu, domu lub samochodu zaczyna padać deszcz. Widzimy innych, którzy spokojnie otwierają swoje parasole a my... nadal mokniemy! A gdyby tak parasol mógł dawać znać, że ktoś nas chętnie przygarnie?

Dziś prezentujemy ciekawy gadżet zaprojektowany przez czwórkę absolwentów politechniki w Hongkongu. Jak działa? "Umbrella Here" to niewielki krążek z tworzywa, który nakłada się na parasol. Sterujemy nim przy pomocy aplikacji. Jeśli pada, a chcemy zasygnalizować chęć pomocy osobom nie posiadającym parasola, wystarczy wcisnąć przycisk na telefonie, który sprawi, że krążek zacznie się świecić.

To mechanizm podobny do tego, znanego nam już z taksówek. Gdy wolne - świeci się!

- wyjaśniają na platformie Kickstarter projektanci.

Gdy skorzystamy z takiej "parasolowej" pomocy, możemy odszukać osobę która ochroniła nas przed deszczem. Wystarczy zalogować się na stronie, podać czas i określić lokalizację. Jeśli myślicie że na tym kończy się historia "Umbrella Here", jesteście w błędzie. Jeśli urządzenie nie pełni swojej głównej funkcji, informuje o temperaturze, jaka jest obecnie na zewnątrz. Krążek świeci się na czerwono? Jest ciepło. Na niebiesko? Jest zimno. Urządzenie zasygnalizuje też przewidywany deszcz i przypomni o konieczności zabrania parasola. "Umbrella Here" to też gadżet dla zapominalskich. Dzięki aplikacji, łatwo dowiemy się, że nasz parasol został np. w kawiarni.

Projektanci zaprezentowali swój gadżet na platformie Kickstarter. Aby trafił on do produkcji, potrzebują 15 tysięcy dolarów. Na razie zgromadzili połowę. Pieniądze można wpłacać do 17 września.

Jak Wam się podoba "Umbrella Here"? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii.

Skomentuj:

Podziel się parasolem! Gadżet, który poprawia relacje