Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

4 YOU - nowa kolekcja mebli Vox

red.

Kolekcja , która powstała w procesie projektowym opartym na multidyscyplinarnych zespołach, łączeniu wiedzy naukowej oraz aktywnym uczestnictwie użytkowników we wszystkich etapach.

Proces projektowy 4 You by Vox poprzedzony był licznymi badania psychologicznymi i etnograficznymi, by skutecznie zdiagnozować potrzeby i oczekiwania nowych użytkowników.

Efektem jest kolekcja mebli, która rozwiązuje problemy funkcjonalne związane z organizacją przestrzeni, daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i otwiera  pomysły na indywidualizację dzięki wymiennym modułom i akcesoriom. Marka Meble Vox postawiła tym razem na trzy kluczowe bryły: łóżko, stół i krzesło.

Łóżko z kolekcji 4You by Vox wyposażone zostało w stelaż do baldachimu, dzięki temu może posiadać szereg nowych funkcji, np. kino domowe - rzutnik z ekranem, kołyskę dla dziecka, rolety. Do stelaża można zamontować drabinki boczne i górne. Od strony wezgłowia znajduje się duży regał na książki, a w ramie łóżka z każdej strony znajdują się półki. Łóżko wyposażone jest w pojemnik na pościel.

Stół z kolekcji 4 You by Vox posiada podwójny blat  wsparty na ustawionych pod kątem, drewnianych nogach. Przestrzeń pomiędzy blatami służąca przechowywaniu zaprojektowana jest na sześć szuflad, które występują w dwóch kolorach białym i dębowym. Cechą charakterystyczną nowego stołu jest  podłużny pojemnik na środku blatu  umożliwiający  hodowanie ziół, kwiatów, podgrzewania posiłków, przechowywanie  sztućców, kredek, dekorowanie świecami itp. Pojemniki są zamykane, tworzą więc gładką powierzchnię, gdy chcemy nakryć stół.

Krzesło z kolekcji 4 You by Vox w dyskretny sposób kryje w sobie wiele udogodnień dla osób starszych. Autorką krzesła jest Aleksandra Pięta, studentka V roku Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Głównym założeniem tego projektu jest próba rozwiązania problem siadania bokiem, które jest bardzo charakterystyczne dla ludzi starszych -tzw. siadanie kontrolowane. Ważnym wyznacznikiem była też uniwersalność projektu. To wygodne siedzisko obraca się o 360 stopni pozwalając na swobodną zmianę pozycji. Z kolei oparcie zapewnia wygodne podparcie pleców oraz posiada półkę, która daje wsparcie osobie starszej przy wstawaniu.

W kolekcji występują także inne  bryły do aranżacji przestrzeni: szafy w kilku rozmiarach i wysokościach, regały w kilku wariantach, komody, stół kwadratowy, regały, bufet, witryna, kredens, szafka rtv, stolik nocny, półka, szuflady, drabinki. Elementem uzupełniającym całą kolekcję są kolorowe skrzynki zaprojektowane do wszystkich brył.

Skomentuj:

4 YOU - nowa kolekcja mebli Vox