Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Słomiane dekoracje świąteczne

Monika Grabowska

Słomiane ozdoby bez problemu możemy kupić, ale może warto je samodzielnie zrobić? Może przy tym być sporo zabawy...

W ostatnich latach we wzornictwie panowała moda na przedmioty inspirowane sztuką ludową. Ręcznie wykonywane dekoracje ze słomy mają w sobie urok. Można je interpretować na różne sposoby. Występując obok jabłek, cukierków i pomarańczy, mogą być ozdobą tradycyjnej choinki. W tegorocznych kolekcjach pojawiły się słomiane ozdoby w czarnej kolorystyce. Powieszone w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu będą wprowadzały świąteczną atmosferę, ale nie będą stanowiły zbyt słodkiej ozdoby.

Jeżeli znajdziemy kilka godzin w czasie przedświątecznych przygotowań, może uda nam się własnoręcznie zrobić kilka ciekawych ozdób ze słomy. Przez lata pamięta się wspólne robienie dekoracji świątecznych , bicie rekordów długości choinkowego łańcucha. Takie momenty pamięta się przyjemniej niż gorączkę przedświątecznych zakupów, czy wielkie rodzinne sprzątanie.

Przydatne informacje:

Można zakupić książki o słomianych ozdobach i specjalne formy do wyplatania .

W sklepach internetowych są do nabycia słomki ( również kolorowe). Za 50 sztuk 22 centymetrowych słomek zapłacimy 3-3,50 złotych. Przed pracą słomki należy namoczyć na 15-20 minut w ciepłej wodzie.

Strony o ozdobach ze słomy (zawierają instrukcje wykonania ozdób):

www.strawcraftsmen.co.uk

www.thecraftark.com

Skomentuj:

Słomiane dekoracje świąteczne