Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Alternatywne choinki świąteczne

Monika Grabowska

Miłośnicy minimalizmu, współczesnego, nowatorskiego designu nie są skazani na tradycyjne świąteczne drzewko w mieszkaniu. Jest alternatywa

Jeżeli lubisz atmosferę świąt a nie lubisz zbyt tradycyjnych elementów we wnętrzu, możesz skorzystać z pomysłowości projektantów. Również osoby, które nie mają miejsca w mieszkaniu na wstawienie choinki mogą wstawić ''zamienniki''.

Stojaki- wieszaki. Stojaki w kształcie choinki mogą być ozdobione małymi bombkami, cukierkami, dekoracjami z masy solnej, ze słomy, albo jedynie samymi światełkami choinkowymi.

Naklejki. Na ścianie możesz nakleić napis "Christmas tree? (lub "Choinka?) z luźno rozrzuconych liter, ukształtowanych w formę choinki (przykład w galerii).

Oświetlenie. Ładnie będzie wyglądała lampa w kształcie choinki lub stożka. Światełka wprowadzą do wnętrza ciepły nastrój.

Świeczki. ''Z braku laku'' Jeżeli choinka nie zmieści się w naszym miniaturowym pokoju, możemy ją symbolicznie zastąpić świeczką w kształcie świątecznego drzewka. Taka ozdoba może stanąć też na parapecie np. w łazience lub kuchni. Minusem jest wygląd świeczki po częściowym wypaleniu

Kora, wiklina, szyszki- naturalnie. Stożki wykonane z wikliny, przyozdobione bombkami, przyprószone śniegiem będą pasowały osobom lubiącym naturalne materiały (drewno, kamień) we wnętrzu. Osoby lubiące robić własne dekoracje mogą zrobić stożek z kartonu i okleić go drobnymi elementami: szyszkami, korą, mchem. Stożek można okleić rafią, sizalem lub materiałem.

Bukiety. W bukietach świątecznych możemy użyć typowych elementów świątecznych (choinkowych gałązek, bombek, lasek cynamonu, orzechów) i żywych kwiatów. Uformowane na kształt choinki wprowadzą świąteczną atmosferę. Takie kompozycje będą cieszyły wzrok, a po świętach bez problemu się ich pozbędziemy. Jest to łatwiejsze niż wyrzucenie żywej, dużej choinki lub całoroczne przechowywanie sztucznej. Nie w każdym mieszkaniu jest miejsce do przechowywania tak dużych przedmiotów.

Choinka-książka. Czy możemy być jeszcze czymś zaskoczeni w wystroju wnętrz? Tak. Wyobraźnia człowieka nie zna granic. W cenie są oryginalne pomysły, takie jak choinka uformowana z książek. Choinka stanęła w bibliotece, ale pasowałaby też w księgarni, lub na uczelni.

 Te wszystkie rozwiązania są przydatne nie tylko dla miłośników minimalizmu, ale też dla osób, które mają zbyt małe mieszkania na wstawienie choinki. Studenci, którzy święta spędzają w domu a chcą poczuć przedświąteczną atmosferę, również mogą ozdobić pokój niekonwencjonalną choinką.

Skomentuj:

Alternatywne choinki świąteczne