Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowatorskie AGD

Monika Grabowska

Indukcyjny wok, grill, TepanYaki, szuflady do podgrzewania naczyń. Zobacz co jeszcze znajdziesz w kuchni wyposażonej w sprzęt AGD firmy Miele.

W dzisiejszych czasach nie jest rzadkością tworzenie indywidualnych projektów kuchni. Nie chodzi jedynie o wygląd frontów i blatów, ale też wyposażenie szafek i sprzęt AGD. Innej kuchni potrzebuje osoba jedząca poza domem, a innej duża rodzina, której pasją jest wspólne gotowanie. Singiel, gotujący okazjonalnie, zdecyduje się na mniejszą ilość palników w kuchence. Duża rodzina wybierze szeroki piekarnik, o nietypowej szerokości dziewięćdziesięciu centymetrów.

Miele proponuje ciekawe pomysły na kuchenki. Zestaw CombiSet pozwala na dopasowania przestrzeni do gotowania, do potrzeb właściciela. Do wyboru jest nie tylko ilość i wielkość poszczególnych palników, ale też nowe funkcje:

Salamandra to urządzenie przeniesione z restauracyjnych kuchni. Za pomocą profesjonalnej grzałki halogenowej można podgrzewać, zapiekać i karmelizować potrawy.

Indukcyjny wok to płyta indukcyjna z wklęsłym panelem grzewczym. To rozwiązanie pozwala na gotowanie potraw z kuchni orientalnej na patelni typu wok, nawet jeżeli nie mamy palnika gazowego, który do tej pory był niezbędny do korzystania z takiej patelni.

Trepan Yeki to powierzchnia grzejna wykonana ze stali szlachetnej. Pierwowzór pochodzi z Japonii, gdzie przygotowywano potrawy bez tłuszczu na metalowej płycie.

Grill firmy Miele wyposażony jest w dwie grzałki o niezależnej regulacji. Dzięki temu na jednej możemy smażyć mięso a na drugiej, na której ustawiamy niższą temperaturę, trzymamy potrawę w cieple, żeby nie ostygła zanim np. przybędą goście.

Obok wybranych elementów zestawu, możemy wbudować elektroniczną wagę. W czasie gotowania nie trzeba jej wyciągać z szafki- zawsze jest pod ręką.

Miele oferuje urządzenie do gotowania na parze. Nowy model DGC 5080 Combi zawiera dodatkową funkcję piekarnika. Ten model ma opcję para + pieczenie. Co to znaczy? Że jedzenie może być i zdrowe (potrawy gotowane są na parze) i smaczne ( dzięki specjalnej grzałce tworzy się chrupiąca skórka).

Co jeżeli mamy ochotę ma rybę i warzywa na parze? Obydwie potrawy wkładamy równocześnie do urządzenia a specjalny obieg pary powoduje, że zapachy warzyw i ryby nie przenikają się. Każda potrawa zachowuje swój aromat.

Osoby, które są pod urokiem stalowych sprzętów, ale obawiają się trudności z utrzymaniem czystości mogą zakupić sprzęt AGD z powłoką CleanSteal (eliminuje powstanie śladów po palcach).

Projektanci wciąż poszukują nowych rozwiązań do kuchni, które ułatwiają gotowanie. Ich pomysły są nowatorskie i przydatne, ale niestety słono kosztują. Przykładowo, waga elektroniczna Miele wbudowana w blat to koszt około 1 600 złotych, kuchenka do gotowania na parze- 10 000 złotych, szuflada do podgrzewania naczyń- 1 500 złotych.

Zobacz także:

Jak wybrać stół do kuchni?

Blaty kuchenne i łazienkowe

Pomysł na małą kuchnię

 

Skomentuj:

Nowatorskie AGD