Apartament nad Wartą

red.

Zobaczcie nowoczesne mieszkanie w Poznaniu

apartament nad Wartą, nowoczesne mieszkanie, stylowe mieszkanie
Apartament nad Wartą - 115 m2; proj. Nova Design
fot. Marta Karolczak - Judek

Właścicielami poznańskiego apartamentu z widokiem na Wartę jest para młodych, otwartych i kreatywnych osób. Główną koncepcją architektek z pracowni Nova Design było "rozrzeźbienie" zastanej architektury przez zastosowanie zdystansowanych od ścian elementów, płynnie przechodzących od funkcji ściany w funkcję sufitu a następnie podkreślenie ich rysunku światłem.

Białe podłogi i ściany apartamentu o powierzchni 115 m2 pozwoliły "grać" architekturze.  Powierzchnie matowe sąsiadują tu z odbijającymi światło błyszczącymi powierzchniami, wzajemnie podkreślając swoją urodę. Kolor biały tworzy znakomite tło dla rozwiązań kolorystycznych i formalnych.

Centralnym punktem mieszkania jest duża, "historyzująca", żółta wyspa kuchenna wokół której w zamyśle miało organizować się życie kuchenne. Świetnie kontrastuje z białym nowoczesnym tłem i jest odpowiedzią na trend znajdowania nowej jakości poprzez twórcze łączenie stylów. Ciekawym akcentem w kuchni jest ożywiający wnętrze pas szkła oddzielający szafki od blatu. Widnieje na nim motyw przypominający raster na fotografii.

apartament nad Wartą, nowoczesne mieszkanie, stylowe mieszkaniefot. Marta Karolczak - Judek

Wnętrze apartamentu zostało uzupełnione wielkoformatowymi fotografiami autorstwa właścicielki. Umieszczono je w zaskakujących miejscach np. w kabinie prysznicowej. Oryginalną ozdobą sypialni jest tapeta z przeskalowanym elementem koronki, zastosowana za wezgłowiem łóżka.

Osobną uwagę skupiono na zaaranżowaniu balkonów (obu posiadających widok na rzekę Wartę). Właściciele chcieli aby ich strefa odpoczynku zorganizowana była komfortową zabudową meblową, umożliwiającą korzystanie z przepięknych widoków. Pracownia  Nova Design stworzyła koncepcję blatów nawiązujących do blatów klubowych, przy których na wysokich hokerach właściciele relaksują się, często przyjmując gości.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Apartament nad Wartą