Urządzenie do pieczenia chleba

Monika Grabowska

Marzysz o zapachu świeżego chleba o poranku w Twoim mieszkaniu? Musisz zainteresować się urządzeniem do pieczenia chleba. Zobacz jakie są możliwości tego sprzętu, jakie są zalety i jakie wady.

6260151 https bi
fot. ceneo.pl Moulinex OW5003 Cena: od 392 do 520 złotych.

Możliwości jakie daje urządzenie:

- pieczenie chleba. Do wyboru wiele rodzajów- od dietetycznego do smakowych.

- Są urządzenia, w których można wybierać stopień przybrązowienia skórki- skórka może być jasna a może być też zarumieniona.

- Jest możliwość wybrania wielkości chleba - od półkilogramowego do półtorakilogramowego w niektórych modelach.

- Urządzenie może wyrabiać ciasto na placek drożdżowy, faworki, pierogi, pączki, pizze.

- Niektóre modele mają funkcję trzymania ciepła.

- Można korzystać ze sklepowych, gotowych mieszanek do pieczenia, ale można też tworzyć własne.

- W urządzeniu można przygotować... marmoladę.

Zalety urządzeń do pieczenia chleba:

- Wiemy co jemy. Mamy gwarancję, że chleb nie zawiera spulchniaczy, barwników i środków konserwujących.

- Możemy upiec taki chleb jak lubimy, lub stworzyć nowe receptury. Chleb z ziarnami, ze śliwkami, cebulowy, z czekoladą, bananami. Wybór jest ogromny.

- Chleb jest gotowy po ponad trzech godzinach, od włożenia składników do urządzenia. Samo pieczenie zajmuje godzinę. Genialna jest funkcja timera - włączania urządzenia o określonej porze. Np. ustawiamy urządzenie tak, aby rozpoczęło pieczenie w środku nocy i rano mamy świeży chleb i budzi nas wspaniały zapach.

Wady:

- Urządzenie zajmuje trochę miejsca. W niewielkiej kuchni - a takie dominują w polskich mieszkaniach- to może być problem. Przykładowe wymiary urządzenia: 22 x 25 x 42 centymetry.

To warto wiedzieć:

- Najbardziej polecane urządzenia mają dwa mieszadła

- Foremka ogranicza możliwości wyboru kształtu chleba i użytkownicy często wyrabiają chleb w urządzeniu a pieką już w piekarniku, nadając im różnorodny kształt (nie tylko tzw. cegiełkę).

- Bolce na których są mieszadła warto przed wsypaniem pozostałych składników posmarować olejem- nie będą przywierać do chleba.

- Kopalnią wiedzy o urządzeniach, mieszankach i przepisach na chleb są fora internetowe. Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia innych osób.

- Jeżeli planujemy zakup przez Internet warto porównać ceny urządzeń w różnych sklepach internetowych. Umożliwiają to porównywarki cen, np. ceneo.pl, skapiec.pl, nokaut.pl, okazje.info.pl, 9sekund.pl itd. Przykładowo cena urządzenia Moulinet OW5003 waha się od 392 do 520 złotych. Należy też porównać ceny po dodaniu kosztów transportu.

- Najtańsze, nowe urządzenie jakie znaleźliśmy w sklepach internetowych kosztowało 139 złotych, najdroższe około 650 złotych.

 

Monika Grabowska

 

Zobacz także:

Jak wybrać stół do kuchni?

Blaty kuchenne i łazienkowe

Pomysł na małą kuchnię

Maszyna do wypieku chleba Moulinex - wady i zalety

 

Skomentuj:

Urządzenie do pieczenia chleba