Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolorowe łazienki

Monika Grabowska

Wiele osób decyduje się na neutralny kolor w łazience. A paleta jest bogata.

Jeżeli relaksujemy się w niebieskim czy zielonym wnętrzu, to dlaczego nie zdecydować się na ten kolor w łazience? Tam przecież często odpoczywamy, tam możemy pozwolić sobie na chwile odprężenia po długim dniu pracy. W łazience rozpoczynamy dzień i energetyczna czerwień w tym wnętrzu może nas naładować energią na cały dzień.

Czerwień. Zastosowanie czerwieni w łazience wymaga odwagi. Łazienkę remontujemy raz na kilka- kilkanaście lat. Czerwone płytki na ścianie i podłodze mogą się bardzo szybko znudzić. Wyjściem jest zastosowanie czerwonych akcentów, które bardzo dobrze komponują się z bielą, kremowym, czernią, szarością. Ewentualnie możemy pomyśleć o czerwonych dodatkach: ręcznikach, koszu na pranie, mydelniczce, które można wymienić i o czerwonych ścianach, które można po kilku miesiącach przemalować.

Pomarańcz. Kolor pomarańczowy jest również energetyczny, ale mniej dominujący niż czerwień. Odcień mandarynki, ceglany czy wpadający w żółć? Wybór zależy od tego, jaki charakter chcemy osiągnąć, jakie są dodatki, z czego wykonana jest podłoga. Pomarańcz inaczej wygląda w łazience w której okna wychodzą na północ a inaczej w łazience gdzie okna wychodzą na południe.

Żółty. Żółty kolor wprowadza światło do wnętrza. Warto pomalować ściany łazienki na ten kolor, jeżeli nie ma w niej okna. Do wyboru są rozbielone żółcie, cytrynowe odcienie, albo mocne, słoneczne barwy.

Róż. Różowa łazienka może być bardzo kobiecym akcentem w domu. Może być też elementem zabawy, przykładem balansowania na granicy kiczu lub wnętrzem z geometrycznymi elementami, nawiązującym do stylistyki lat sześćdziesiątych.

Błękit. Niebieski kolor uspokaja. Niebieski ma wiele odcieni: od lawendowego do wpadającego w turkus. Wnętrze w tym kolorze może mieć różnorodny charakter. Jasny niebieski w połączeniu z bielą stworzy domową atmosferę, łazienkę w stylu marynistycznym. Turkus z czekoladowym brązem będzie idealną kolorystyką w nowoczesnym wnętrzu.

Zieleń. Długa, wieczorna kąpiel w zielonej łazience pomoże uspokoić skołatane nerwy. Lepsza będzie szmaragdowa zieleń niż intensywny, trawiasty odcień.

Złoto. W sprzedaży są farby i płytki łazienkowe w złotym kolorze. Z pewnością złota łazienka nie pozostanie niezauważona. Ta kolorystyka nie musi być kiczowata. Jeżeli zastosujemy ja z umiarem, w połączeniu z czernią lub bielą, może powstać eleganckie wnętrze.

Jeżeli boimy się mocnych kolorów w łazience , ale chcemy zaryzykować, wybierzmy neutralne kolory płytek oraz dodatki i ściany w intensywnych barwach. Kiedy nam się znudzą łatwo je zmienimy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolorowe łazienki