Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolorowe łazienki

Monika Grabowska

Wiele osób decyduje się na neutralny kolor w łazience. A paleta jest bogata.

Kolorowa łazienka
Kolorowa łazienka
Shutterstock

Jeżeli relaksujemy się w niebieskim czy zielonym wnętrzu, to dlaczego nie zdecydować się na ten kolor w łazience? Tam przecież często odpoczywamy, tam możemy pozwolić sobie na chwile odprężenia po długim dniu pracy. W łazience rozpoczynamy dzień i energetyczna czerwień w tym wnętrzu może nas naładować energią na cały dzień.

Kolorowe łazienki - pomysły na aranżacje

  • Czerwień. Zastosowanie czerwieni w łazience wymaga odwagi. Łazienkę remontujemy raz na kilka- kilkanaście lat. Czerwone płytki na ścianie i podłodze mogą się bardzo szybko znudzić. Wyjściem jest zastosowanie czerwonych akcentów, które bardzo dobrze komponują się z bielą, kremowym, czernią, szarością. Ewentualnie możemy pomyśleć o czerwonych dodatkach: ręcznikach, koszu na pranie, mydelniczce, które można wymienić i o czerwonych ścianach, które można po kilku miesiącach przemalować.
  • Pomarańcz. Kolor pomarańczowy jest również energetyczny, ale mniej dominujący niż czerwień. Odcień mandarynki, ceglany czy wpadający w żółć? Wybór zależy od tego, jaki charakter chcemy osiągnąć, jakie są dodatki, z czego wykonana jest podłoga. Pomarańcz inaczej wygląda w łazience w której okna wychodzą na północ a inaczej w łazience gdzie okna wychodzą na południe.
  • Żółty. Żółty kolor wprowadza światło do wnętrza. Warto pomalować ściany łazienki na ten kolor, jeżeli nie ma w niej okna. Do wyboru są rozbielone żółcie, cytrynowe odcienie, albo mocne, słoneczne barwy.
  • Róż. Różowa łazienka może być bardzo kobiecym akcentem w domu. Może być też elementem zabawy, przykładem balansowania na granicy kiczu lub wnętrzem z geometrycznymi elementami, nawiązującym do stylistyki lat sześćdziesiątych.
  • Błękit. Niebieski kolor uspokaja. Niebieski ma wiele odcieni: od lawendowego do wpadającego w turkus. Wnętrze w tym kolorze może mieć różnorodny charakter. Jasny niebieski w połączeniu z bielą stworzy domową atmosferę, łazienkę w stylu marynistycznym. Turkus z czekoladowym brązem będzie idealną kolorystyką w nowoczesnym wnętrzu.
  • Zieleń. Długa, wieczorna kąpiel w zielonej łazience pomoże uspokoić skołatane nerwy. Lepsza będzie szmaragdowa zieleń niż intensywny, trawiasty odcień.
  • Złoto. W sprzedaży są farby i płytki łazienkowe w złotym kolorze. Z pewnością złota łazienka nie pozostanie niezauważona. Ta kolorystyka nie musi być kiczowata. Jeżeli zastosujemy ja z umiarem, w połączeniu z czernią lub bielą, może powstać eleganckie wnętrze.

Jeżeli boimy się mocnych kolorów w łazience , ale chcemy zaryzykować, wybierzmy neutralne kolory płytek oraz dodatki i ściany w intensywnych barwach. Kiedy nam się znudzą łatwo je zmienimy.

Silestone Posidonia Green
Silestone Posidonia Green
Cosentino
Kolorowa łazienka
Kolorowa łazienka
Benjamin Moore
Kolorowa łazienka
Kolorowa łazienka
Koło
Kolorowa łazienka
Kolorowa łazienka
Villeroy & Boch
    Więcej o:

Skomentuj:

Kolorowe łazienki