Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zasłony prysznicowe

Monika Grabowska

Zobacz na czym powinniśmy się skupić wybierając zasłonkę prysznicową?

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając zasłonkę prysznicową?

Po pierwsze, na materiał, z którego jest ona wykonana. Wyróżniamy więc dwie główne grupy zasłonek prysznicowych: tekstylne i PCV. Te pierwsze, ze względu na trwałość i wygodę, są zwykle droższe od zasłon PCV. Główną zaletą zasłonek tekstylnych jest to, że nie przyklejają się do ciała. Za tą wyższą jakość zwykle zapłacimy dwukrotnie więcej niż w przypadku zasłonek PCV.

Zasłonki z poliestru nadają się do prania w temperaturze 40 (a niektóre nawet 60) stopni. Dzięki temu, że można je prać unikamy rozwoju bakterii i grzybów. Aby utrzymać zasłonkę w higienicznym stanie należy pamiętać o jej rozsuwaniu i suszeniu po zewnętrznej stronie wanny.

Po drugie, powinniśmy zdecydować, czy zasłonka ma wtopić się w tło łazienki , czy też ma być elementem wyrazistym tego wnętrza. Na rynku mamy obecnie bardzo bogaty wybór wzorów i kolorów. Znajdziemy więc zasłony w stonowanych barwach, np. w bieli i błękicie. Znajdziemy również ogromny wybór zasłonek wielobarwnych, czasami wręcz krzykliwych. Nie zabraknie więc odcieni zieleni, turkusa, czy czerwieni. Często też spotkamy się z mieszanką koloru żółtego, czerwonego, różowego i niebieskiego. Taka ?mieszanka wybuchowa? zapewni zasłonce miejsce naczelne w łazience.

Wzory występujące na kotarach mają często wydźwięk humorystyczny. Często też zaskakują swoją oryginalnością. Nie powinny więc nas dziwić spadające z zasłony żaby, pływające po niej złote rybki, czy  ślady stóp i dłoni odbitych na kotarze. A jeśli i to nie wystarczy aby przekonać potencjalnych klientów do zakupu, producenci skuszą nas zasłonkami z motywami fluorescencyjnymi, które będą świecić w ciemnościach.

Po trzecie, przy wyborze należy też zdecydować się czy zasłonka ma jedynie chronić łazienkę przed zachlapaniem, czy ma również służyć zachowaniu intymności. Po podjęciu odpowiedniej decyzji, wybieramy zasłonę przezroczystą lub matową.

Należy też pamiętać o odpowiednim wykończeniu dolnej części zasłony. Czasami dolna część obciążona jest ołowianą tasiemką, co zapobiega przyklejaniu się zasłonki do ciała oraz sprawia, że zasłonka ładnie się układa.

Jeśli chodzi o cenę, to rozpiętość jest naprawdę duża. Najtańsze zasłony kupimy już za kilka złotych, np. najtańsza zasłona dostępna w ofercie sklepu IKEA to koszt 6,99 PLN, za 29,99 PLN kupimy już zasłonkę tekstylną, np. zasłona ZHANG w sklepie JYSK, czy TOFTBO w sklepie IKEA. Te droższe oscylują w granicach 100, 150 PLN.

Zobacz również:

Niebieski i biel. Świeżość we wnętrzu

Nowoczesne drewniane schody

Skomentuj:

Zasłony prysznicowe