Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zasłony prysznicowe do łazienki

Tekst: Monika Grabowska

Zasłony prysznicowe to sprytny i niedrogi sposób na stworzenie w łazience strefy mycia. Można je montować na drążku lub na suficie — zarówno w opcji z brodzikiem, jak i bez niego. Co należy wziąć pod uwagę wybierając zasłonkę prysznicową?

Zasłony prysznicowe do łazienki
Zasłona prysznicowa
Jonathan Park/Shutterstock

Zasłona prysznicowa — materiał

Po pierwsze, na materiał, z którego jest ona wykonana. Wyróżniamy więc dwie główne grupy zasłonek prysznicowych: tekstylne i PCV. Te pierwsze, ze względu na trwałość i wygodę, są zwykle droższe od zasłon PCV. Główną zaletą zasłonek tekstylnych jest to, że nie przyklejają się do ciała. Za tą wyższą jakość zwykle zapłacimy dwukrotnie więcej niż w przypadku zasłonek PCV.

Zasłonki z poliestru nadają się do prania w temperaturze 40 (a niektóre nawet 60) stopni. Dzięki temu, że można je prać unikamy rozwoju bakterii i grzybów. Aby utrzymać zasłonkę w higienicznym stanie, należy pamiętać o jej rozsuwaniu i suszeniu po zewnętrznej stronie wanny.

Zasłony prysznicowe do łazienki
Zasłona prysznicowa
Sinsay

Zasłona jako dekoracja łazienki

Po drugie, powinniśmy zdecydować, czy zasłonka ma wtopić się w tło łazienki, czy też ma być elementem wyrazistym tego wnętrza. Na rynku mamy obecnie bardzo bogaty wybór wzorów i kolorów. Znajdziemy więc zasłony w stonowanych barwach, np. w bieli i błękicie. Znajdziemy również ogromny wybór zasłonek wielobarwnych, czasami wręcz krzykliwych. Nie zabraknie więc odcieni zieleni, turkusa, czy czerwieni. Często też spotkamy się z mieszanką koloru żółtego, czerwonego, różowego i niebieskiego. Taka "mieszanka wybuchowa" zapewni zasłonce miejsce naczelne w łazience.

Wzory występujące na kotarach mają często wydźwięk humorystyczny. Często też zaskakują swoją oryginalnością. Nie powinny więc nas dziwić spadające z zasłony żaby, pływające po niej złote rybki, czy ślady stóp i dłoni odbitych na kotarze. A jeśli i to nie wystarczy, aby przekonać potencjalnych klientów do zakupu, producenci skuszą nas zasłonkami z motywami fluorescencyjnymi, które będą świecić w ciemnościach.

Zasłony prysznicowe do łazienki
Abstrakcyjny wzór zasłony prysznicowej, poliestrowa wodoodporna zasłona prysznicowa do łazienki
pl.shein.com

A może przezroczysta zasłona prysznicowa?

Po trzecie, przy wyborze należy też zdecydować się czy zasłonka ma jedynie chronić łazienkę przed zachlapaniem, czy ma również służyć zachowaniu intymności. Po podjęciu odpowiedniej decyzji wybieramy zasłonę przezroczystą lub matową.

Należy też pamiętać o odpowiednim wykończeniu dolnej części zasłony. Czasami dolna część obciążona jest ołowianą tasiemką, co zapobiega przyklejaniu się zasłonki do ciała oraz sprawia, że zasłonka ładnie się układa.

Zasłony prysznicowe do łazienki
Sealskin Brix zasłona prysznicowa 180x200 cm wzór czarny
https://www.lazienkaplus.pl/
Zasłony prysznicowe do łazienki
Zasłona prysznicowa Rock
westwing.pl
Zasłony prysznicowe do łazienki
Zasłona prysznicowa Kleine Wolke Bathroom v2
https://podpierzyna.com/
    Więcej o:

Skomentuj:

Zasłony prysznicowe do łazienki