Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak przechowywać płyty?

Monika Grabowska

Jesteś miłośnikiem dobrego kina? Masz ogromną kolekcję filmów? A może uwielbiasz muzykę i szukasz miejsca, gdzie możesz przechowywać swoje wieloletnie zbiory?

Gdzie?

Najpierw zastanów się gdzie najczęściej słuchasz muzyki i gdzie oglądasz filmy. W salonie? A może częściej w sypialni? Może zazwyczaj słuchasz muzyki w samochodzie i zazwyczaj szukasz płyt rano przed wyjściem do pracy? Wtedy nie musisz umieszczać ich w salonie, ale w okolicach strefy wejściowej.

Z czego?

Półki mogą być wykonane z drewna, z płyty meblowej, z metalu. Można wykonać półki z płyt gipsowo-kartonowych. Sprawdzą się pudełka z grubego kartonu ze stalowymi obramowaniami, ale bardziej wytrzymałe będą te wykonane ze stali. W sklepach są też pudełka na płyty wykonane z materiału.

Jeżeli na pojemniku umieścimy karteczkę opisującą jego zawartość, łatwo znajdziemy film lub płytę, której poszukujemy.

Jak?

Płyty można przechowywać na półkach otwartych i zamkniętych. Można je posegregować i pochować w pudełka. Warto oznaczyć pojemniki, aby bez problemu znaleźć szukany film.

Są półki wolnostojące, raczej na niewielkie kolekcje, wiszące, regały. Jeżeli mamy dużą kolekcję, warto zaprojektować regały dostosowane do naszych potrzeb, wielkości zbiorów. Należy wziąć pod uwagę to, że z roku na rok rośnie liczba płyt. Nie potrafimy się z wieloma rozstać. Zaplanujmy miejsce ich przechowywania .

Półki na płyty można zamówić u projektanta, można samodzielnie zaprojektować i zlecić wykonanie zakładowi stolarskiemu lub zamówić płyty meblowe na wymiar i samodzielnie zmontować.

Zobacz również:

Przedpokój wizytówką domu

Skomentuj:

Jak przechowywać płyty?