Nowoczesne wieszaki do przedpokoju

Joanna Zduniak

Wieszak w przedpokoju to obowiązkowy element wyposażenia. Ale wieszak nie musi być nudny! Poszukajmy modelu, dla którego inspiracją była architektura, świat zwierząt lub... linie metra.

Skyline, metal, dł. 101 cm, 223?zł?kare24.pl
Wieszak Skyline, metal, dł. 101 cm, 223 zł, kare24.pl
fot. producenci

Wieszak jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego przedpokoju. W końcu musimy mieć gdzie odwieszać kurtki czy płaszcze. Nawet w najmniejszym przedpokoju wieszak powinien się znaleźć. Najwygodniejszym rozwiązaniem są wieszaki ścienne, które nie zajmują dużo miejsca, w przeciwieństwie do wieszaków wolno stojących. Do tego te drugie bywają niestabilne. Tylko dobrze zaprojektowany wieszak stojący nie będzie się przewracał pod ciężarem ubrań.

Jaki wieszak wybrać?

Z wieszakami ściennymi nie ma takich problemów. Można na nich wygodnie powiesić kurtki, klucze czy torby. Jedyna niedogodność, to możliwość wycierania się i brudzenia ściany, na której jest zamontowany. Na to jednak są sposoby. Nowoczesne wieszaki do przedpokoju z powodzeniem zastąpią wszelkie dekoracje ścienne. Mnogość oryginalnych wzorów daje nam szeroki wybór. Sporo jest wieszaków inspirowanych kultowym projektem amerykańskich projektantów Hang it All. Jest to wieszak z 1953 r. autorstwa Charlesa i Ray Eamesów, produkowany dziś przez markę Vitra. Wieszak ten wyróżniają różnokolorowe kulki. Niestety oryginał jest dość drogi (kosztuje nawet 1000 zł), dlatego tak wiele można znaleźć w sklepach wieszaków inspirowanych tym projektem, za to dużo tańszych.

Przeczytaj także: Przechowywanie w przedpokoju - szafy i wieszaki

Warto też zwrócić uwagę na nowoczesne wieszaki z zabawnymi motywami, np. w kształcie chmur, strzałek, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie czy głowy łosia. Wydaje się, że fantazja projektantów nie zna granic. Dzięki temu nasz przedpokój nie będzie nudny, a jednocześnie zyska funkcjonalny i oryginalny akcent.

ZOBACZ NOWOCZESNE WIESZAKI >>

Skomentuj:

Nowoczesne wieszaki do przedpokoju