Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesne wieszaki do przedpokoju

Joanna Zduniak

Wieszak w przedpokoju to obowiązkowy element wyposażenia. Ale wieszak nie musi być nudny! Poszukajmy modelu, dla którego inspiracją była architektura, świat zwierząt lub... linie metra.

Wieszak jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego przedpokoju. W końcu musimy mieć gdzie odwieszać kurtki czy płaszcze. Nawet w najmniejszym przedpokoju wieszak powinien się znaleźć. Najwygodniejszym rozwiązaniem są wieszaki ścienne, które nie zajmują dużo miejsca, w przeciwieństwie do wieszaków wolno stojących. Do tego te drugie bywają niestabilne. Tylko dobrze zaprojektowany wieszak stojący nie będzie się przewracał pod ciężarem ubrań.

Jaki wieszak wybrać?

Z wieszakami ściennymi nie ma takich problemów. Można na nich wygodnie powiesić kurtki, klucze czy torby. Jedyna niedogodność, to możliwość wycierania się i brudzenia ściany, na której jest zamontowany. Na to jednak są sposoby. Nowoczesne wieszaki do przedpokoju z powodzeniem zastąpią wszelkie dekoracje ścienne. Mnogość oryginalnych wzorów daje nam szeroki wybór. Sporo jest wieszaków inspirowanych kultowym projektem amerykańskich projektantów Hang it All. Jest to wieszak z 1953 r. autorstwa Charlesa i Ray Eamesów, produkowany dziś przez markę Vitra. Wieszak ten wyróżniają różnokolorowe kulki. Niestety oryginał jest dość drogi (kosztuje nawet 1000 zł), dlatego tak wiele można znaleźć w sklepach wieszaków inspirowanych tym projektem, za to dużo tańszych.

Warto też zwrócić uwagę na nowoczesne wieszaki z zabawnymi motywami, np. w kształcie chmur, strzałek, Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie czy głowy łosia. Wydaje się, że fantazja projektantów nie zna granic. Dzięki temu nasz przedpokój nie będzie nudny, a jednocześnie zyska funkcjonalny i oryginalny akcent.

Skomentuj:

Nowoczesne wieszaki do przedpokoju