Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić mieszkanie 53 m kw.?

red.

Na pytanie czytelniczki odpowiada architekt Łukasz Milewski z biura projektowego ARB+.

Pytanie

Witam serdecznie, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą pomocy w urządzeniu  nowego mieszkania. Remont planujemy rozpocząć w czerwcu, więc nie zostało nam dużo czasu. Mieszkanie kupione zostało ponad dwa lata temu jako dziura w ziemi i wtedy było ono bardziej z myślą o mieszkaniu "dla jednej osoby". Szczęśliwie los chciał, że jednak wprowadzimy się tam jako dwuosobowa rodzina, ale nasze nowe mieszkanie, które właśnie odbieramy chcemy urządzić już przyszłościowo, z pokojem dla dziecka. Zaplanowane ma być funkcjonalnie, nowocześnie ale przytulnie. Niestety nie mamy pomysłu (i w ogóle nie wiemy czy taka opcja byłaby możliwa) na przeniesienie kuchni. Obecnie jest tak, że jest pomieszczenie na łazienkę, sypialnię, potem kuchnia i otwarty pokój dzienny. Problem polega na tym, że zamiast kuchni w tamtym miejscu chcielibyśmy mieć drugi zamknięty pokój (oprócz sypialni), a kuchnię jesteśmy skłonni przenieść do części dziennej. Jednak nie wiemy czy takie rozwiązanie jest w ogóle możliwe ze względu na instalację. Nie ukrywam że kuchnia jest dla nas ważnym miejscem i chcielibyśmy mieć ją funkcjonalną bo dużo gotujemy... lubimy to często zapraszamy znajomych, rodzinę i wtedy stół na 6 osób byłby super. Naszym marzeniem jest też duża lodówka

Reasumując zależy nam na takich rzeczach i BARDZO PROSIMY O POMOC:

1. osobna sypialnia z dużą szafą.

2. osobny pokój na razie będzie to pokój osobny dla nas do pracy/ odpoczynku z regałami na książki, ale przyszłościowo przeznaczony dla dziecka.

3. w strefie dziennej kuchnia, wygodna kanapa, stół na 6 osób.

4. Łazienka - ważne aby się zmieściła wanna, umywalka, pralka, miska WC podwieszana i bidet podwieszany (dla mnie to bardzo ważne).

5. przedpokój może być otwarty

6. szafa lub różne schowki mile widziane

W załączniku przesyłam rzut mieszkania plus wymiary pomieszczeń. Będziemy wdzięczni za pomoc, bo dzięki Państwu będziemy mogli zaplanować budżet na remont mieszkania. Chcemy to zrobić za pierwszym razem dobrze i mądrze, jednak sami nie znamy się na tym więc Państwa pomoc będzie nieodzowna.

Pozdrawiamy,

Karolina i Krzysiek

Odpowiedź:

Szanowni Państwo

Układ Państwa mieszkania uniemożliwia wydzielenia dodatkowego, sensownego pokoju dla dziecka oraz salonu z aneksem kuchennym. Sugerujemy aby pozostać przy istniejącym układzie, a oczekiwania funkcjonalne uzyskać poprzez wykorzystanie zaproponowanych przez nas rozwiań.

Powierzchnia kuchni pozwala na aranżacje wygodnego ciągu w kształcie litery L, z dużą lodówką w zabudowie oraz szafkami w dolnym i górnym ciągu. Znajdzie się tu również miejsce na stół dla czterech osób, z możliwością rozkładania, na okoliczność spotkań towarzyskich i rodzinnych.

Salon, z racji na ograniczenia przestrzenne pełni również funkcję sypialni. Wyposażony w wygodną, rozkładaną kanapę oraz zasłonę, która w zależności od pory dnia zamieni pokój dzienny w alkowę, wydzielając ją od reszty mieszkania. Proponujemy również w salonie umieścić głęboką szafę na składowanie ubrań oraz książek. Zaproponowana forma oraz wykończenie zabudowy (u dołu lakierowany fornir, u góry biel) zmniejszą ją optycznie.

W łazience swobodnie zmieszczą się większa wanna, umywalka, pralka, a także wc  z bidetem.

W przedpokoju znajdzie się miejsce na szafę oraz,  po przeciwnej stronie, szafkę na buty.

Aranżację sypialni na pokój dziecka należy dostosować do wieku malucha, ale i w tym pokoju przyda się głęboka szafa na przechowywanie rzeczy, które z biegiem czasu będą się gromadzić.

ARB+

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak urządzić mieszkanie 53 m kw.?