Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak urządzić mieszkanie 41 m kw.?

red.

Na pytanie czytelniczki odpowiadają architektki Agata Abramczuk i Marta Drzymała z pracowni MADAMA.

Pytanie

Droga redakcjo, moje nowe mieszkanie będzie miało 41 m kw.  Jednak zupełnie nie wiem jak je zaaranżować. Preferuję styl nowoczesny, z nutką oryginalności. Lubię podróże, a z rozlicznych wojaży zbieram piasek, który przechowuję w szklanych butelkach i słojach różnej wielkości i kształtu, więc chciałabym, aby znalazło się gdzieś miejsce na tę moją kolekcję Ulubione kolory: neutralne (beż, złamana biel, naturalny kolor drewna), turkus. Coś, co nawiązuje do klimatu śródziemnomorskiego. W łazience chciałabym duży prysznic. W sypialni chciałabym duże, dwuosobowe łóżko z podświetlanym zagłówkiem. Zależy mi, żeby było prosto i przytulnie, ale nie ascetycznie ani przytłaczająco. Plus jakaś sprytna szafa wbudowana i - jeśli starczy miejsca - mini-toaletka. W kuchni myślę o wyspie - nie koniecznie z kuchenką, może być to po prostu tak wyspa do przygotowywania jedzenia lub "barek". Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi,

Iwona

Odpowiedź

Proponowane wyburzenia oraz nowo projektowane ściany polepszają układ funkcjonalny mieszkania. Potrzebne będą przeróbki wodno - kanalizacyjne w łazience oraz w kuchni.

W kuchni proponujemy zamianę miejscami zlewu orz stworzenie nowego punktu dla zmywarki. W łazience konieczna jest przeróbka pod pralkę oraz stworzenie odpływu liniowego pod prysznicem. Przesunięcie podejścia pod baterię podtynkową umywalkową oraz prysznicową. Przesunięcie rury kanalizacyjnej jak i stworzenie zabudowy systemu pod toaletę.

Zamiana miejsca drzwi do sypialni i ukrycie ich w ścianie od strony salonu daje nam możliwość stworzenia w holu regału tak potrzebnego na przechowywanie dużej ilość pamiątek z podróży. Drzwi do sypialni które są przesuwne, pokryte tym samym materiałem co ściana stają się niewidoczne.

Również dzięki temu że postawiliśmy ścianę w miejscu gdzie pierwotnie miały być drzwi zyskujemy kolejną przestrzeń na przechowywanie rzeczy w sypialni.

Wyburzenie ścian w kuchni daje nam większą swobodę w jej zaprojektowaniu. Wysoka zabudowa kuchenna daje możliwość pochowania wielu rzeczy. Powstała strefa jedzenia której w pierwotnym układzie nie było możliwości zrobić.

Wchodząc do mieszkania po lewej stronie cała ściana pokryta jest lustrem -  również drzwi które mają wysokość 260 cm są z lustra. Zyskujemy jedną gładką lustrzaną powierzchnię,  która powiększy nam optycznie strefę wejściową oraz kuchnię.

Materiał użyty na posadzkę  to naturalne drewno. Wybór odpowiedniej deski do wnętrza uwarunkowany jest budżetem.  Do deski tej świetnie pasują listwy przypodłogowe wykonane z mdf w kolorze białym.

Materiał wykończenia kuchni również uwarunkowany jest naszym budżetem. Laminaty są tańsze o około 30 % od wykończeń z mdf'u. Mdf połysk często jest droższy niż mdf matowy. Blaty mogą być laminowane lub z konglomeratu, czy kamienia. Te pierwsze są dużo tańsze od pozostałych.

Ściana przy zlewie wykończona może być konglomeratem dzięki czemu mamy jedną płaszczyznę blatu i ściany. Może być również wykończona szkłem typu float, tapetą winylową, fototapetą. Wybór jest szeroki. W naszej propozycji zakładamy konglomerat, który zlicowany jest ze ścianą.

Kolorystyka wnętrza to biele złamane, szarości, beże, pojawiające się akcenty czarne współgrają z naturalnym kolorem drewna. Stonowane kolory mebli tworzą tło do kolorowych kolekcji Pani domu. Przechowywane w różnych słojach pamiątki zapełnią regały. Kolor we wnętrzu również  wprowadzony jest w obrazach.

Agata Abramczuk, Marta Drzymała

MADAMA

Skomentuj:

Jak urządzić mieszkanie 41 m kw.?