Salon i jadalnia w jednym

red.

Na pytanie użytkownika odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z  biura architektonicznego TECON.

porady architekta, wnętrza, aranżacje
Propozycja architekta
autor: Alina Badora / TECON

 

Pytanie

 

Witam,

właśnie szykujemy się do remontu mieszkania i co za tym idzie zmianą aranżacji salonu (w załączniku  znajduje się szkic pokoju). Pokój jeść dość duży (540cm na 330cm) dlatego chcielibyśmy by łączył on funkcje jadalni i pokoju dziennego z telewizorem. Jak najrozsądniej podzielić tą przestrzeń?


Ja osobiście myślę nad ustawieniem stołu pod oknem. Kanapa znalazłaby się na środku pokoju obrócona tyłem od okna, a na przeciwko niej umieściłbym telewizor oraz jakąś niewielką szafeczkę. Czy jest to dobry pomysł?


Proszę o radę w tej sprawie.

Z wyrazami szacunku,
Michał Kaczmarzyk

 

 

 

 

Odpowiedź

 

Bardzo prosty i regularny układ pomieszczenia umożliwia zaprojektowanie wygodnej i funkcjonalnej przestrzeni. Podstawową kwestią,  którą  należało rozwiązać, było stworzenie w salonie  dobrze doświetlonej jadalni oraz wygodnej strefy wypoczynku.

 

Strefa jadalni została zlokalizowana przy oknie, w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni,  gdyż oświetlenie dzienne w tej strefie jest szczególnie istotne. W projekcie zastosowano okrągły rozkładany stół, aby umożliwić wygodny dostęp do dużej szafy. Szafa ta jest doskonałym miejscem na przechowywanie zastawy stołowej oraz innych potrzebnych rzeczy. Wykonana w błyszczącej bieli jest też tłem dla centralnie umieszczonego stołu, dodatkowo podkreślonego wiszącą nowoczesną  lampą oraz odważną formą i kolorem krzeseł.

 

 

 

 

 

 

Strefa wypoczynku została zlokalizowana w rogu pomieszczenia, aby zapewnić komfort domownikom oraz wygodną komunikację. Jasna narożna sofa na ażurowych nogach nadaje wnętrzu lekkości.  Zastosowana na ścianie struktura surowego betonu  jest kontrastem dla ciepłej kolorystyki  drewna. Szafki pod telewizorem zostały wykonane w kolorze drewna orzechowego, natomiast  wiszące półki w błyszczącej  bieli. Wpuszczane oprawy halogenowe zastosowana w suficie umożliwiają  optymalne doświetlenie  wnętrza.

 

Salon utrzymany jest w eleganckiej kolorystyce  drewna i bieli. Nowoczesne dodatki w postaci lampy i wazonów nadają  wnętrzu indywidualny charakter. Proste i funkcjonalne wnętrze skierowane jest przede wszystkim do ludzi ceniących wygodę.

 

 

Architekt Alina Badora / Biuro architektoniczne TECON

 

Skomentuj:

Salon i jadalnia w jednym