Targi sztuki użytkowej w Warszawie

red.

18-19 listopada w warszawskim Centrum Cybernetyki 2.2.2. odbędzie się pierwsza odsłona Salonu Artystów Rzemiosła.

rzemiosło, wydarzenie,
Salon Artystów Rzemiosła
materiały prasowe

Projekt Salon Artystów Rzemiosła organizowany jest przez stołeczny ratusz. Umożliwia odkrywanie świata mistrzów rzemiosła i zaglądanie do warsztatów. Uczy także doceniać perfekcyjne wykonanie np. garnituru szytego na miarę, ręcznie robionych butów, nowoczesnego szkła oraz mebli. A to wszystko doskonałe jakościowo i ciekawie zaprojektowane.


Pierwszą odsłoną Salonu Artystów Rzemiosła będą targi sztuki użytkowej. Zaprezentowane zostanie na nich nowe oblicze rzemieślników artystów, łączące artystyczną kreatywność z przedsiębiorczością. Będzie można przyjrzeć się m.in. krawiectwu i szewstwu miarowemu, kaletnictwu i stolarstwu artystycznemu oraz złotnictwu i ceramice artystycznej.

 

W piątek i sobotę (18 - 19 listopada) w Centrum Cybernetyki 2.2.2. w Warszawie będzie można obejrzeć i kupić wyroby rzemiosła artystycznego, nawiązać kontakty z rzemieślnikami i młodymi projektantami. W trakcie imprezy ogłoszony zostanie konkurs realizowany wraz z  warszawską Akademią Sztuk Pięknych, na produkt powstały dzięki współpracy rzemieślnika z projektantem.

 

Targi sztuki użytkowej odbędą się w Centrum Cybernetyki 2.2.2. (ul. Cybernetyki 2, budynek 2, 2 piętro)

18 listopada godz: 12.00 - 19.00
19 listopada godz: 10.00 - 16.00

 

więcej informacji na stronie www.salonartystowrzemiosła.pl

Skomentuj:

Targi sztuki użytkowej w Warszawie