Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Porcelana Inaczej w Magazynie Praga

red.

4 kwietnia w warszawskim Magazynie Praga otwarta zostanie wystawa "Porcelana Inaczej". Gwiazdy współczesnej ceramiki ze świata oraz wyróżniający się polscy projektanci zaprezentują najnowsze trendy.

Już od 35 lat, co roku, grupa wybitnych artystów i projektantów z całego świata przyjeżdża do Polski, aby pracować razem w dolnośląskich fabrykach porcelany.

Międzynarodowe Sympozjum Ceramiki „Porcelana Inaczej” stało się platformą, dzięki której artyści ceramicy - zarówno początkujący jak i doświadczeni, reprezentujący różne kultury (od USA, przez Europę do Dalekiego Wschodu) - mogą się spotkać, poznać i wspólnie pracować, ucząc się od siebie nawzajem i czerpiąc z wzajemnych - często bardzo różnych - doświadczeń.

Na wystawie zostanie zaprezentowany wybór prac z lat 2008 - 2012. W Magazynie Praga znajdą się prace artystów z Polski i innych krajów Europy, z USA, Korei i Japonii.

Będzie można zobaczyć prace m.in. Michaela Flynna z Wielkiej Brytanii i Satoru Hoshino z Japonii - niekwestionowanych gwiazd współczesnej ceramiki, obecnych w najważniejszych kolekcjach i muzeach świata - Jeroena Bechtolda z Holandii, projektanta współpracującego z manufakturą porcelany Rosenthal, Bartka Mejora, projektującego dla Vista Allegre, Małgorzaty Et Ber Warlikowskiej - nominowanej do Paszportu "Polityki" w dziedzinie Plastyka w roku 2003 oraz 2004 oraz Moniki Patuszyńskiej, Alicji Patanowskiej i Kariny Marusińskiej - projektantek, których prace na co dzień dostępne są w Magazynie Praga.

Wystawa potrwa do 25 kwietnia. Można ją oglądać w Magazynie Praga (SOHO FACTORY, ul. Mińska 25, Warszawa).

    Więcej o:

Skomentuj:

Porcelana Inaczej w Magazynie Praga