Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Od projektu do produktu

red.

Świętujemy Red Dot Award 2012 polskich marek!

Od 21 do 27 czerwca w Concordia Design w Poznaniu będzie można zobaczyć wystawę Red Dot Award 2012 - polskie projekty wyróżnione tą prestiżową nagrodą.

Z kolei dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach „Od projektu do produktu”, gdzie dowiedzą się na czym polega praca projektanta.

Nagrody Red Dot Award to dobra okazja, by rozmawiać z dziećmi o designie i pokazywać im dobrze zaprojektowane produkty. Podczas warsztatów 23 czerwca o godz. 11.00 do 13.00 w Concordia Design dowiedzą się  czym jest design i jaką rolę pełni w nim praca zespołowa, jak przebiega proces konstruowania, jak można nadać indywidualny charakter projektowanym przedmiotom.

Zajęcia poprowadzi Anna Vonhausen, architekt, dyrektor kreatywna firmy SITAG, projektantka krzesła WOODI - nagrodzonego tegorocznym Red Dot Award.

Domosfera: To już trzecia nagroda Red Dot dla Sitag, spodziewaliście się?

Anna Vonhausen/SITAG: Dla mnie osobiście nagroda Red Dot to duże zaskoczenie i nie jest to ukryta skromność. Jednocześnie bardzo się z tego cieszę.

Jako dyrektor kreatywny SITAG z ogromnym szacunkiem przyglądałam się i przyglądam pracy i produktom naszych szwajcarskich kolegów: doskonałym technicznie, niezawodnym i a przy tym mocnym wizerunkowo.

Czerwone kropki przy ich dwóch produktach zawsze podkreślały jakość i innowacyjność  SITAG-a. Dla mnie to zaszczyt być wymienianą obok projektantów tworzących dla SITAG.

Co taka nagroda zmienia?

AV: Upewnia, że drogą jaką obraliśmy jako SITAG Formy Siedzenia jest dobra. Rozpoczęty w 2008 roku kolejny etap w rozwoju firmy polegający na uzupełnianiu szwajcarskiej oferty polskimi wdrożeniami pozwolił nam na osiągnięcie pozycji równoprawnego partnera biznesowego. Nasze propozycje produktowe na arenie międzynarodowej i polskiej są dostrzegane i doceniane.

Jakie było uzasadnienie jury dla nagrody w przypadku krzesła WOODI?

AV: W uzasadnianiu jury przeczytaliśmy, że "WOODI zachwyca jasną, zredukowaną formą oraz wyrafinowanym połączeniem i dopracowaniem materiałów". Myślę, że o nagrodzie zadecydowały również aspekty ekologiczne  - to ważne kryterium oceny w tym konkursie. Uzasadnienie cieszy tym bardziej, że jury składało się z 30-osobowego, międzynarodowego gremium, z różnych kręgów kulturowych, które zagwarantowało obiektywizm konkursu.

Czy trudno jest projektować dobre meble na polskim rynku?

AV: Polski Klient jest bardzo wymagający z zakresie jakości i funkcjonalności produktu. To dla projektanta raczej pozytywne wyzwanie i wymóg by projektować "dobre meble".

Problem jaki mamy w Polsce to brak dobrze przygotowanych technicznie projektantów, którzy projektując myślą o sukcesie rynkowym produktu.

Plany na przyszłość? Nad czym pracujecie? Kolejny Red Dot?

AV: Idąc za sukcesem rynkowym naszych polskich wdrożeń: fotela WOODI i puf SITI, mamy kolejne pomysły rozwiązań dla „przestrzeni miękki” tzn. miejsc spotkań, chillout room-ów, itp.

Zdradzę, że tym razem projektantem tych rozwiązań będzie nieznany dotąd projektant, ale moja intuicja dyrektora kreatywnego SITAG podpowiada, że szanse na kolejną nagrodę Red Dot już na etapie prototypowania widać.

Wystawa Red Dot Award 2012

od 21 do 27.06, codziennie od 10 do 18.00 (wstęp wolny)

Warsztaty "Od projektu do produktu"

23 czerwca o godz. 11.00 do 13.00

Miejsce: Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Skomentuj:

Od projektu do produktu