Zapraszamy na Targi Rzeczy Ładnych
Dobre wzornictwo na wyciągnięcie ręki! Targi Rzeczy Ładnych już wkrótce.








22 i 23 listopada odbędzie się 4. edycja TARGÓW RZECZY ŁADNYCH - imprezy, której celem jest promocja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności. Będzie to największe z dotychczasowych wydarzeń - w nowoczesnej przestrzeni biurowca Plac Unii City Shopping zaprezentuje się około 120 firm i projektantów, odbędą się spotkania, wykłady o projektowaniu i warsztaty dla dzieci.
Podczas dwóch dni imprezy każdy będzie mógł zapoznać się z najlepszym wzornictwem przedmiotów codziennego użytku i kupić od ręki: meble, elementy wyposażenia wnętrz, lampy, porcelanę, tkaniny i inne oryginalne produkty najciekawszych polskich marek. Dla dzieci i ich rodziców będzie czekała bogata strefa z ofertą dla najmłodszych - zabawkami, książkami i meblami oraz warsztatami prowadzonymi przez SPOTLIGHT KIDS. Oprócz tego w części targowej dostępne będą także produkty retro (odrestaurowane meble i dodatki) i strefa zagraniczna (produkty międzynarodowych firm dostępne w polskich sklepach i showroomach). Wielu wystawców - niektórzy będą prezentowali się w Warszawie po raz pierwszy - zapowiedziało specjalne premiery nowych produktów oraz atrakcyjne targowe ceny.
Osobną atrakcją targów będzie strefa PRINT ze znakomitym wyborem prac najciekawszych polskich grafików, m.in.: Dawida Ryskiego, Pawła Jońcy, Katarzyny Boguskiej i innych. Na ich stoiskach będzie można znaleźć oryginalne sygnowane plakaty, serigrafie, druki, książki i notesy. Na miejscu będzie też można znaleźć najnowsze książki i magazyny o sztuce, designie, architekturze i stylu życia oraz ogromny wybór świetnych książki dla dzieci, dlatego organizatorzy zapraszają na Targi całe rodziny.
Targi Rzeczy Ładnych to także wykłady i spotkania. Gośćmi imprezy będą m.in. FILIP SPRINGER, autor znakomitych książek o architekturze i przestrzeni publicznej „Wanna z kolumnadą”, „Źle urodzone” i „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansena” oraz JERZY S. MAJEWSKI, wybitny varsavianista, dziennikarz stołecznego wydania „Gazety Wyborczej”. Na wykłady specjalne o designie i przestrzeni zapraszają też konferencja NIEWIDZIALNY DIZAJN, a oraz poznański NOWY MODEL.
Podczas Targów Rzeczy Ładnych będzie tez można pomóc dzieciom i młodzieży z małych miejscowości. STOWARZYSZENIE PIĘKNE ANIOŁY, które pomaga dzieciom i młodzieży, poprzez zmianę ich najbliższego otoczenia, na specjalnym stoisku będzie oferowało cegiełki, za które zostaną wyremontowane pokoje i kupione meble, dla tych tych najbardziej potrzebujących.
W ramach czwartej edycji Targów Rzeczy Ładnych odbędą się również spotkania i warsztaty.
SOBOTA (22 LISTOPADA)
Godz. 15 - "Przyszłość projektu. Jak wygląda promocja i sprzedaż polskiego Designu w sieci" - spotkanie z Julitą Wojczakowską, założycielką platformy Pakamera.pl, red. naczelną magazynu Example.pl
Godz. 17 - „Proszę siadać! Kowalscy mają głos” - za PRLu w większości naszych mieszkań można było znaleźć tak zwane "meble Kowalskich". O historii i kulisach powstawania tych dobrze nam znanych przedmiotów opowie syn projektantów Bogusławy i Czesława Kowalskich, Jacek Kowalski, historyk sztuki. Prelekcji towarzyszyć będzie premiera reedycji Krzesła Kowalskiego, zaprojektowanego w 1961 roku, które obecnie zostało ponownie wdrożone do produkcji przez nowymodel.org.
NIEDZIELA (23 LISTOPADA)
GODZ. 12 - „Dizajn 2,5 D” - Projektowanie zwykle dzieli się na dwuwymiarowe: grafikę i ilustrację oraz trójwymiarowe: wzornictwo przemysłowe, produkt. Jednak nic nie jest wyłącznie płaskie lub wyłącznie trójwymiarowe - Spotkanie z Agatą Nowotny (NIEwidzialny DIZAJN), w trakcie wykładu pokazane zostaną projekty zacierające jasny podział na 2D i 3D. Przykładowe realizacje polskich projektantów opowiedziane zostaną w inny, niż dotychczas sposób, a to, co pomiędzy 2 i 3D nabierze większej głębi i znaczenia.
GODZ. 14 - „Jakość przestrzeni miejskiej oczami Filipa Springera” - rozmowę z mistrzem o projektowaniu detali miast, o trendach w projektowaniu poprowadzi Marcel Andino Velez z Muzeum Sztuki Nowoczesniej
GODZ. 16 - „Typopolo” - to pojęcie opisujące estetyczny fenomen, jakimi były amatorskie projekty reklam, szyldów i napisów informacyjnych, wykonywane na potrzeby małego handlu i rzemiosła, które zafunkcjonowały w polskiej przestrzeni publicznej lat 90.
Spotkanie wokół albumu typograficzno-fotograficznego wydanego przez Fundację Bęc Zmiana, o źródłach tego zjawiska, jego kontekście społecznym i ekonomicznym z Janem Franciszkiem Cieślakiem, fotografem i projektantem graficznym;
Godz. 18 - „Zaczarowana Ulica Puławska” - Ładne rzeczy w przestrzeni miejskiej czyli top 10 ładnych budynków ulicy - spotkanie z warsawianistą i dziennikarzem Gazety Wyborczej, Jerzym S. Majewskim
Przypominamy, Targi Rzeczy Ładnych odbędą się 22 i 23 listopada w biurowcu Plac Unii City Shopping (ul. Puławska 2) w godz. 11.00 - 19.00. Wstęp 5 zł. Zapraszamy!
- Więcej o:
Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu. Hala Stulecia 30.09-1.10.2023 r.
EkoCentrum edukacji dzieci i młodzieży na warszawskiej Pradze
Zróbmy to RAZEM: 20. edycja OKK! design
Domodesign: bezpłatne wykłady, warsztaty i konsultacje z architektami. Domoteka, Warszawa, 22-23.09.2023 r.
80-lecie IKEI: druga odsłona kolekcji Nytillverkad
Targi Rzeczy Ładnych FRESH! x PRINT! - 23-24.09.2023 r., hala EXPO XXI w Warszawie
Kolor Roku 2024 wg AkzoNobel: Glamour Pink
Spotkanie z designem i sztuką: Galeria Wnętrz DOMAR, Wrocław, 29.09.2023 r.