Łódź Design 2009

Marta Lubaszewska

Już po raz trzeci w ramach Festiwalu Łódź Design 2009 spotkają się czołowi polscy i zagraniczni designerzy.

Na program trzeciej edycji festiwalu złożą się wystawy kuratorskie Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, Marka Cecuły oraz Tomka Rygalika, prezentujące przegląd i interpretację najciekawszych zjawisk w światowym designie. Każda z wystaw będzie się odnosić do głównego hasła festiwalu MY WAY. W programie Festiwalu, obok prezentacji MY WAY znajdą się również: przegląd polskich i zagranicznych szkół designu , konkurs MAKE ME!, liczne wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, pokazy filmów i wystawy towarzyszące.

Celem Festiwalu odbywającego się w Łodzi od 15 do 31 października jest przegląd światowych trendów i prezentacja szeroko rozumianego designu - począwszy od form użytkowych, poprzez grafikę, architekturę aż po modę.  

Szczególną atrakcją festiwalu będzie w tym roku spotkanie z Danielem Libeskindem w czasie drugiego weekendu festiwalu. Ten światowej sławy architekt, jeden z twórców ruchu architektury dekonstrukcji, weźmie udział w dyskusji  towarzyszącej przeglądowi filmów o architekturze ArchFilmFest, w ramach którego będzie można zapoznać się z jego realizacjami (film pt. Architekci dekonstrukcji, USA, 2001). Oprócz tego Daniel Libeskind weźmie udział w specjalnym spotkaniu prasowym. 

Skomentuj:

Łódź Design 2009