Już niebawem Projekt Dizajn

Marta Lubaszewska

Już  19 i 20 listopada 2009 r. odbędzie się II edycja Projektu Dizajn.

7241686 https bi

 

Tematem przewodnim, który zdominuje tegoroczne spotkania z dizajnem, będzie proces twórczy towarzyszący powstawaniu projektów. Joan Gaspar - gość tegorocznej edycji "Projektu Dizajn" - zdradzi inspiracje, założenia i cele, które przyświecały pracy nad jego najważniejszymi projektami. Wykład "Pomysł, produkt i przestrzeń" będzie przeglądem najlepszych i najciekawszych prac tego projektanta.

"Projekt Dizajn" stanowi zaproszenie do dyskusji na temat roli dizajnu w życiu codziennym, a także jego związków z biznesem i przemysłem. Bardzo ważnym aspektem tych zagadnień jest współpraca z firmami, wspólne wytyczenie celów oraz określenie granic swobody dizajnera. "Istnieje przekonanie, że projektanci to osoby, od których zależy sukces lub porażka projektów przemysłowych. Chciałbym zaznaczyć, że my, projektanci, nie zdziałamy cudów ani nie możemy pracować sami - potrzebujemy bowiem współpracy i wsparcia firm" - podkreśla Joan Gaspar.

Punktem wyjścia do dyskusji i rozmowy będzie temat zaproponowany przez Joana Gaspara  oraz wystawa jego najważniejszych prac. Zaprezentowane zostaną modele ceramiki łazienkowej, oświetlenie, meble oraz projekty z przestrzeni miejskiej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają architektów, dizajnerów, projektantów wnętrz, studentów kierunków artystycznych, a także wszystkie osoby zainteresowane tematyką dizajnu na spotkania z hiszpańskim projektantem. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się na stronie www.projektdizajn.pl .
 
19.11.2009, godz. 18.00 ? Warszawa, Instytut Wzornictwa Przemysłowego,  ul. Świętojerska 5/7
20.11.2009, godz. 18.00 ? Kraków, Auditorium Maximum UJ,  ul. Krupnicza 35
 

 

Skomentuj:

Już niebawem Projekt Dizajn