Nowy Folk Design

red.

Trwa rekrutacja na warsztaty dla projektantów.

new folk design, projektanci, design
New Folk Design
materiały prasowe

Ruszyła rekrutacja uczestników na warsztaty Nowy Folk Design. To już druga edycja tego wydarzenia organizowana przez Pro Design na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Podczas tegorocznych warsztatów trwających od 15 do 19 listopada 2010 r. projektanci będą pracowali nad innowacyjnymi produktami odpowiadającymi potrzebom nowoczesnych użytkowników wykorzystując jednocześnie najlepsze wzory tradycji ludowej. Tym razem w centrum zainteresowania będą przedmioty inspirowane folkiem w obszarze: odzieży, jubilerstwa oraz wyposażenia wnętrz. W projekcie biorą udział firmy reprezentujące te trzy branże: Solar, W.Kruk, Meble Vox. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz na stronie projektu www.nowyfolk.pli dołączyć portfolio. Termin zgłoszeń na warsztaty mija 2 listopada.

 

 

Ideą warsztatów Nowy Folk Design jest wymiana doświadczeń projektowych trzech różnych branż - odzieżowej, jubilerskiej i wnętrzarskiej i wykorzystanie ich w nowych projektach. Połączenie folku ze współczesnym designem i technologią, to próba ocalenia przed zapomnieniem osiągnięć polskiej sztuki i rzemiosła, a jednocześnie tworzenie nowej wartości w projektowaniu. W warsztatach mogą wziąć udział studenci ASP z wydziałów wzornictwa, projektanci i studia projektowe, a w charakterze obserwatorów wszystkie osoby zainteresowane designem, pracownicy naukowi, media.

 

 

Na warsztaty specjalnie zaproszeni zostali projektanci - eksperci Maarten Baptist (wyposażenie wnętrz), Monika Jakubiak (odzież), Anna Orska (biżuteria) oraz artyści i rzemieślnicy ludowi. Będą oni współpracować z projektantami oraz menedżerami rozwoju produktu z firm reprezentujących trzy branże, aby wymieniać doświadczenia i w ten sposób tworzyć innowacyjne produkty.

 

 

Dla młodych projektantów udział w warsztatach to wyjątkowa okazja, aby poznać metodę projektowania w multidyscyplinarnych zespołach, nauczyć się analizy trendów, wziąć udział w wykładzie etnograficznym, poznać metodologię badań etnograficznych i nauczyć się je wykorzystywać w projektowaniu przedmiotów zaspokajających realne potrzeby użytkowników, rozwiązujących ich problemy. Najlepsze produkty będą miały szansę na wdrożenie w firmach: Meble Vox (wyposażenie wnętrz), biżuteria (W.Kruk), odzież (Solar).


 

Harmonogram warsztatów Nowy Folk Design:

  • Od 22 października do 2 listopada - nadsyłanie portfolio, rekrutacja uczestników
  • 5 listopada - ogłoszenie wyników
  • 15.11-19.11 warsztaty Nowy Folk Design

 

 

Domosfera objęła wydarzenie patronatem medialnym.

 

 

 

 

Skomentuj:

Nowy Folk Design