MiTo- miło dla oka, duszy i żołądka

Magda Ignatowicz

MiTo niełatwo zdefiniować jednym słowem. Kawiarnia, galeria, księgarnia, czytelnia, może kiosk? Albo wszystko naraz? Niezależnie co Cie tam przyciągnie, trochę się zasiedzisz. To miejsce porywa, nie tylko ilością proponowanych rozrywek, ale też designem- geometrycznym i przestronnym.

Design, Mito, aranżacje wnętrz, kawiarnie
Kawiarnia MiTo w Warszawie
http://www.facebook.com/MiToArt

 

MiTo położone jest na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Waryńskiego 28. Staremu budownictwu zawdzięcza wysokie sufity i obszerne witryny. Cała reszta jest zasługą twórców, którzy postarali się aby wnętrze było równie estetyczne, co funkcjonalne. Na 105 m2 odbywają się najróżniejsze eventy, od konferencji prasowych po pokazy mody. Na co dzień można spotkać się ze znajomymi przy filiżance kawy, zjeść wspólny lunch w przerwie od pracy. Chociaż bez towarzystwa, wypełniając sobie czas lekturą lub przeglądaniem Internetu, też nie będzie nudno.

 

MiTo, warszawa, aranżacje wnętrz, kultura, kawiarnie, design

MiTo, warszawa, aranżacje wnętrz, kultura, kawiarnie, design

 

Najbardziej w oczy rzuca się prostota. Wszechobecna biel przełamana czernią i czerwienią na zmianę. Jeżeli chodzi o wyposażenie- jest równie uporządkowane co kolorystyka. Siedzenia w dużej mierze przybrały kształt sześcianów. Z kolei stoliki to proste blaty na jednej nodze. We wnętrzu nie istnieją żadne desenie, zastępuje je natomiast połyskliwe tworzywo z którego wykonano meble. Całość uwydatnia ostre oświetlenie i LED-owe detale. Mimo, że wnętrze charakteryzuje powtarzalność rozwiązań i akcentów, wcale nie jest monotonnie.

 

dd

 

U wejścia witają obrazy, kawałek dalej czekają iPady. Te pierwsze ozdabiają każdy wolny skrawek przestrzeni, dodają koloru i wyrazu. Drugie służą klientom do przeglądania prasy oraz Internetu. A żeby koncepcję zamknąć w jedność, można na nich również zapoznać się z kolekcją reprodukcji malarstwa MiTo.

 

MiTo, design, warszawa, kawiarnia

 

MiTo funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00- 22:00 oraz od 09:00 do 23:00 w weekendy przy Waryńskiego 28 (Metro Politechnika) w Warszawie.

Więcej zdjęć >>

 


Skomentuj:

MiTo- miło dla oka, duszy i żołądka