Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rewitalizacja dawnej szwalni w Katowicach

red.

Miejsce, w którym znów ruszyły krawieckie maszyny

Remont starej opuszczonej szwalni przy ulicy Morcinka 25 w Katowicach trwał kilka miesięcy. Budynek usytuowany jest na ciekawej katowickiej ulicy, która od pewnego czasu staje się designersko-kulturowym zagłębiem miasta. W najbliższym sąsiedztwie znajduje się Geszeft - showroom promujący polskich projektantów, Centrum Sztuki Filmowej oraz niszowy sklep Stereo Design. W odremontowanej starej szwalni powstała pracownia krawiecka oraz showroom firmy Poszetka.com produkującej dodatki do mody męskiej.

Wybór miejsca był strzałem w dziesiątkę. Filozofią marki Poszetka.com jest ręczne szycie krótkich serii wyjątkowych akcesoriów takich jak krawaty, poszetki, muchy czy fulary. Jeszcze niedawno rodzinna manufaktura mieściła się w prywatnym domu a jedynym kanałem dystrybucji był sklep internetowy. Nowe lokum było warunkiem dalszego rozwoju.

Potencjał budynku dawnej szwalni dało się wyczuć już na samym początku. Około 100-metrowa powierzchnia podzielona jest na dwie strefy. W głównej, sprzedażowo-biurowej, największym "smaczkiem" okazała się zabudowana antresola oraz pozostałości poprodukcyjne takie jak haki, wieszaki na lampy i ubrania. Większość z tych elementów postanowiono zachować. Ma to przypominać o długiej historii lokum, które od kilkudziesięciu lat nasiąkało krawieckim rzemiosłem. Druga strefa to pracownia krawiecka, przestrzeń zdominowana przez maszyny oraz regały magazynowe.

Najdłużej trwały wyburzenia i rozbiórki. Pełen kształt lokalu ukazał się dopiero po wywiezieniu trzech dużych kontenerów gruzu. Pomieszczenie, które wcześniej podzielone było na pięć mniejszych pokoi stało się jedną całością. Przestrzeń oświetlają dwie duże witryny oraz dwa obszerne okna. Daje to idealne warunki do prezentowania produktów oraz do pracy codziennej. Większość spraw związanych z firmą dzieje się właśnie tam.

"Miejsce pracy nie jest izolowane, jest częścią punktu sprzedażowego. Dzięki temu klient ma kontakt z procesem powstawania produktów oraz poznaje firmę „od podszewki” - mówi Joanna Krajewska Godziek, właścicielka firmy Poszetka.com

Skomentuj:

Rewitalizacja dawnej szwalni w Katowicach