Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Galeria Kuratorium - sztuka i design w centrum Warszawy

red.

Niezwykłe miejsce w samym sercu stolicy

W samym centrum Warszawy przy ulicy Siennej 43A, obok dworca Centralnego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej znajdziemy nietypowe miejsce pełne sztuki i designu. Kuratorium to galeria młodego polskiego malarstwa i sklep z designem. Swoje prace prezentują tu czołowi polscy artyści, a wernisaże i inne imprezy przyciągają miłośników życia kulturalnego stolicy.

Galeria Kuratorium to wyjątkowa galeria, gdyż w jednym miejscu łączy przestrzeń wystawienniczą, gdzie prezentowane są obrazy, z bogatą kolekcją naszego polskiego designu. Dzięki temu oferta jest bardzo szeroka. Kupimy tam zarówno obrazy młodej sztuki, ale także drobne przedmioty codziennego użytku, porcelanę, szkło, lampy i ceramikę. To tu dostaniemy lampy na kolorowych kablach znane z warszawskich klubów i restauracji, oryginalną porcelanę, a nawet Buddę, ładującego Iphona. W galerii znajdziemy projekty znane z targów designu, których ceny zaczynają się już od kilku złotych.

W Galerii prezentowane są obrazy młodych polskich artystów m.in. Małgorzaty Kosiec i Gossi Zielaskowskiej czy Pawła Słoty, a także rozwijającą się kolekcję mebli wyróżniających się grup projektowych jak Smaga Projektanci, TODO Design czy Melounge Studio i Vzór. Mniejsze projekty, w tym wyjątkowe lampy, szkło i artystyczne przedmioty prezentują w Kuratorium m.in. Dolce Luce, Inżynieria Designu, Siesta Studio i Gabukow.

Galeria Kuratorium to też przestrzeń kreatywna, czyli miejsce spotkań, warsztatów i wykładów. Organizowane są tu zajęcia plastyczne dla dzieci, premiery nowych projektów, spotkania z artystami i warsztaty dla dorosłych.

Działalność i asortyment Galerii Kuratorium można podglądać na facebooku, bądź na stronie internetowej miejsca. Galeria działa od poniedziałku do piątku od 11.00 do 19.00 oraz w weekendy do 16.00.

    Więcej o:

Skomentuj:

Galeria Kuratorium - sztuka i design w centrum Warszawy