Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wygodna kawalerka. Ma tylko 15 m kw.

red.

Zaglądamy do 15-metrowego mieszkania pełnego interesujących rozwiązań. Czy tak powinna wyglądać wygodna kawalerka?

Pokazywaliśmy Wam pomysłowo urządzoną kawalerkę w Paryżu o powierzchni 16 m2. Dziś przyszła pora na... jeszcze mniejszą!

Młoda projektantka Silvana Citterio stworzyła na 15 m2 wygodną i przyjazną przestrzeń do życia. Kawalerka znajduje się w miejscowości Cantetto Pavese we włoskiej Lombardii. Bardzo wysokie ściany pozwoliły na stworzenie sporej platformy, która jest sercem całego mieszkania.

Na drewnianym podest można dostać się po kilku stopniach. W schodach ukryte są szuflady, w których przechowywane są kuchenne naczynia. Największe wrażenie robi bez wątpienia, sposób w jaki "schowano" kuchnię. Zastosowano tu rozwiązanie znane z jachtów. Kuchenny zlew oraz piekarnik ukryte są pod podnoszoną klapą, która po zamknięciu staje się częścią podestu.

Na górze znalazło się miejsce na spore łóżko, nad którym zamontowano niewielką półkę. Na podeście stanął także niewielki stolik z dwoma nowoczesnymi krzesłami. Na jednej ze ścian zamontowano duże lustro, które optycznie powiększa przestrzeń.  Co ciekawe, podest skrywa również niewielką szafę z wieszakami i półkami na ubrania i buty.

W mieszkaniu znalazło się również miejsce na niewielką łazienkę z prysznicem.

Jak wam się podoba to mieszkanie?

    Więcej o:

Skomentuj:

Wygodna kawalerka. Ma tylko 15 m kw.