Nowoczesny apartament na warszawskim Żoliborzu

red.

Jasne i przestronne wnętrza 90-metrowego mieszkania na Żoliborzu.

Apartament o niespełna 90 m2 znajduje się w jednym z nowo wybudowanych budynków na warszawskim Żoliborzu. Pierwotny układ mieszkania został kompletnie przearanżowany przez pracownię NOKE Architects tak, aby stworzyć przestronną, jasną przestrzeń dzienną oraz utworzyć jak największe możliwości przechowywania.

- Zależało nam na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni, która sprawiałaby wrażenie znacznie większej niż jest w rzeczywistości: stąd duże gładkie powierzchnie oraz skomplikowany układ szaf, które tak naprawdę ją określają - mówią projektanci z NOKE Architects.

Wszystkie sprzęty kuchenne zostały ukryte w zabudowie, tworzącej jasne tło dla stołu jadalnianego, który w razie potrzeby może stać się stołem bilardowym (blat stołu jest obracany). Wnętrze salonu utrzymane jest w bardzo surowej tonacji bieli i czerni, złamanej jedynie kilkoma akcentami kolorystycznymi. Ażurowa półka subtelnie oddziela salon od strefy wejściowej.

Część sypialniana została sprytnie zakomponowana razem z łazienkami i garderobą. Korytarz oddzielający ją od przestrzeni dziennej jest bardzo jasny i zakończony z obu stron lustrami, które nie tylko powiększają wąską część mieszkania, ale również dodatkowo ukrywają wejście do sypialni i garderoby. Wystrój sypialni, tak jak w całym mieszkaniu stanowią proste meble wykonane na zamówienie. Pod „zawieszonym” łóżkiem kryją się okrągłe, ruchome pudła do przechowywania pościeli, które mogą pełnić również rolę stolików nocnych.