Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wasze wnętrza: mieszkanie Marty i Nielsa w stylu skandynawskim

red.

Jysk, IKEA, aukcje i głowa pełna pomysłów - przepis na stylowe mieszkanie.

Marta i Niels to kolejni czytelnicy, którzy postanowili wziąć udział w naszej akcji "Pokaż nam jak mieszkasz, zainspiruj innych". Przysłali nam zdjęcia swojego 67-metrowego mieszkania w Kopenhadze. Oto co napisała o nim Marta:

"Ponieważ jest to wynajęte mieszkanie, nie mieliśmy za bardzo możliwości wprowadzenia wielu zmian (jak np. cyklinowanie drewnianych podłóg czy też położenie nowych gładzi). Jedynie ściany zostały odświeżone białą farbą. Nie jestem fanką upychania wielu mebli w pomieszczeniach, gdyż sprawia to, że mieszkanie staje się mniejsze i klaustrofobiczne, zatem urządziliśmy je z umiarem.

W pokoju dziennym wstawiliśmy regał na książki i półki pod TV  robione na zamówienie u stolarza, dość okazałą kanapę oraz ławę. Stojaki na wino umieściliśmy w drewnianych skrzynkach od importowanego wina, nadających charakter całej koncepcji. Elementy dekoracyjne zakupiliśmy głównie w IKEI oraz Jysku. Kanapa pochodzi z tzw. Genbrug. To sklep, gdzie można za grosze kupić używane meble, ubrania, dekoracje, książki, lampy itp. Lampa podłogowa jest przetworzonym wieszakiem na odzież prezentowaną niegdyś na witrynie sklepowej w butiku jednego z Centrów Handlowych w Łodzi. Została przemalowana i zawieszono na niej lampki.

W sypialni mieści się oczywiście łóżko, toaletka oraz szafa, również wykonana na zamówienie. Specjalnie nie planowałam, aby wstawiono w niej drzwi. Zamiast nich, powiesiłam płócienną zasłonę, dodającą ciepła całemu pomieszczeniu. Stary stojak pod maszynę Singera zakupiliśmy za 100zł na Allegro. Został odmalowany i zamontowano na nim blat. Patchworkowa narzuta została zrobiona przeze mnie, w kolorach pasujących do zasłony w szafie. Ogromne lustro było prezentem od Nielsa (Jysk).

W najmniejszym pokoju w mieszkaniu urządziliśmy jadalnię. Stół i krzesła pochodzące z IKEI przemalowałam na biało. Na krzesłach umieściłam sztuczne furta w kolorze ciemnej czekolady.

Przedpokój był strasznie nudny i bez wyrazu, dlatego też umieściłam na ścianach kilka naklejek dekoracyjnych oraz wiszącą półkę z IKEI. Wszystkie lampy sufitowe zostały zrobione przeze mnie. Wykonane są z gotowego lampionu i papieru".

Skomentuj:

Wasze wnętrza: mieszkanie Marty i Nielsa w stylu skandynawskim