Mieszkanie dla singla - 63 m2

red.

Jak mieszka młody prawnik?

Według Słownika Języka Polskiego "kawalerka" to "samodzielne mieszkanie jednopokojowe". Patrząc na mieszkanie zaprojektowane przez brazylijskie studio DT Estudio dla młodego prawnika, zastanawiamy się, czy można je nazwać kawalerką.

"Panaby Apartment" (jak nazwali swój projekt architekci) mieści się w Sao Paulo. Właściciel mieszkania współpracował z projektantami, "podsuwając" im wiele oryginalnych pomysłów.

Jak już wiemy, kawalerka to jednopokojowe mieszkanie. I właśnie tak jest w tym przypadku. Chociaż mieszkanie ma 63 m2 nie ma w nim ścianek działowych. Sypialnię od salonu można oddzielić, zasuwając dużą kotarę.  Jedynym wydzielonym pomieszczeniem jest toaleta z salonem kąpielowym, w którym stanęła piękna, stylizowana wanna. Z łazienki roztacza się niesamowity widok na miasto.

Mieszkanie jest miksem architektury przemysłowej i nowoczesnego wzornictwa. Chociaż na ścianach, podłogach i sufitach znajdziemy beton, w połączeniu z miękkimi tkaninami i kolorowymi akcentami, wnętrze wydaje się być przyjazne. Krzesła w jadalni zaprojektował Sergio Rodrigues.  Kanapy i fotele są od Carbono Design, a lampy od FLOS i Marsetti.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

 

Skomentuj:

Mieszkanie dla singla - 63 m2