Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stylowe jasne mieszkanie

Redakcja

Mieszkanie w skandynawskim stylu.

mieszkanie w skandynawskim stylu, cegły w mieszkaniu, jasne mieszkanie, jak urządzić mieszkanie
Mieszkanie w Kijowie; proj. Olena Yudina
fot. Andrey Avdeenko

Zaglądamy dziś do pewnego mieszkania w Kijowie o powierzchni 124 metrów kwadratowych. Zaprojektowała je Olena Yudina, młoda ukraińska architektka. Mieszkanie wyraźnie dzieli się na dwie strefy - część prywatną i część dla gości. Składa się z przedpokoju, pokoju dla gości, łazienki, garderoby, pralni, salonu, sypialni oraz drugiej garderoby i łazienki.

Wnętrza mają układ cyrkulacyjny, co oznacza płynne przechodzenie z jednego pokoju do drugiego. Mieszkanie jest otwarte, nie ma tu małych, wąskich korytarzy. Dominuje tu biel. Pojawia się ona na ścianach, sufitach i kuchennych szafkach. Nie jest tu jednak sztywno i "klinicznie". Znakiem rozpoznawczym mieszkania jest biała cegła, która pojawia się niemal w każdym pomieszczeniu. Układ cegieł podkreślono ciemną fugą.

Wnętrza ocieplają drewniane elementy. Naturalne drewno pojawia się na podłogach oraz w kuchni. Warto również zwrócić uwagę na oryginalne meble. W mieszkaniu jest sporo mebli i dodatków ukraińskich marek takich jak Odesd2 czy SwetaYaremko. Ciekawym elementem są także... ptaki. Motyw ten pojawia się zarówno w salonie jak i w sypialni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stylowe jasne mieszkanie