Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w amfiladzie

red.

Wnętrze, które robi wrażenie

Dziś mamy dla Was nie lada gratkę! Zaglądamy do niezwykłego mieszkania w miejscowości Albissola Marina we Włoszech, zaprojektowanego przez studio architektoniczne Grooppo. Znajduje się ono na drugim piętrze kamienicy, wybudowanej w 1870 roku.

Pierwotnie każde piętro należało do jednego właściciela, ale ostatecznie całą trzypiętrową nieruchomość podzielono na mieszkania o powierzchni ok. 40 i 80 m kw. Kilka lat temu pewna rodzina kupiła dwa sąsiadujące lokale. Nowi właściciele postanowili połączyć oba wymagające remontu mieszkania. O pomoc poprosili architektów.

Uwaga, wszyscy miłośnicy oryginalnych posadzek powinni teraz wstrzymać oddech! Głównym celem architektów było przywrócenie wnętrzom charakterystycznej atmosfery z przeszłości. Zdecydowali się oni na odtworzenie pięknych, różnokolorowych ceramicznych płytek podłogowych w ich pierwotnej formie. Jest tu na co popatrzeć, bowiem w każdym pokoju na podłodze można znaleźć inne kolory! W większości pomieszczeń zdecydowano się ułożyć płytki we wzór przypominający plaster miodu. Jedynie w kuchni i jadalni tworzą one czarno-białą szachownicę.

Tak kolorowa podłoga wymaga odpowiedniej oprawy. Ściany pomalowano na biało. Zdecydowano się również na czarne framugi. Mieszkanie urządzono w głównej mierze starymi, stylowymi meblami które należały do nowych właścicieli już wcześniej.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Skomentuj:

Mieszkanie w amfiladzie