Sprzedaj kawalerkę! Sekrety skandynawskich agencji nieruchomości

Patrycja Koczwara

Sprzedajesz mieszkanie? To wpis właśnie dla Ciebie!

kawalerka, na sprzedaż, skandynawski styl
Sprzedaj kawalerkę!
husmanhagberg.se

W tym wpisie przygotowałam dla Was małą analizę mieszkania, które po mistrzowsku przygotowane zostało do sprzedaży. Bo jak z maleńkiej norki o powierzchni 17 m kw. zrobić uroczą dziuplę? Tego możemy uczyć się choćby od skandynawskich agencji nieruchomości Husmanhagberg. Dzisiaj przyjrzę się właśnie małej kawalerce w Sztokholmie, której potencjał został naprawdę powiększony za pomocą kilku ciekawych trików. Sprzedajesz mieszkanie? To wpis właśnie dla Ciebie!

Podstawy

Już na samym początku widzimy, że aranżacja opiera się na bardzo prostej kompozycji. Kontrastowe zestawienie koloru czarnego i białego, ciepła, drewniana podłoga, minimalizm i akcenty, które podkręcają klimat wnętrza. Większość mebli i dodatków pochodzi z IKEA, wiec przy okazji sprawdzimy ceny takiej aranżacji.

kawalerka, na sprzedaż, skandynawski stylhusmanhagberg.se

Salon i sypialnia

W salonie znajduje się zaledwie parę mebli. Po jednej stronie widzimy klasyczne białe szafki skręcone ze sobą i ułożony na nich materac. Podobne szafki znajdziemy w IKEA, klasyczny model BESTA kosztuje 150zł za sztukę. Do tego najtańszy materac piankowy, czyli mniej niż 200zł. Oszczędność agentów osiąga tutaj szczyty swoich możliwości. Zorganizowanie prowizorycznego łóżka, salonu i przechowywania w jednym kącie, w tym samym budżecie uchodzi im tutaj płazem, ponieważ cały ten kącik wygląda po prostu bardzo przytulnie. To drobiazgi i dodatki tworzą tutaj ten klimat- poduszki, świeczka czy lampka (FORSA za 59,99zł). Doskonałe tło dla białej stylizacji tworzą także czarno-białe plakaty powieszone na ścianie. Ponownie pamiętamy o małym budżecie, w związku z tym nie ma tutaj żadnych ramek, wystarczy taśma.

kawalerka, na sprzedaż, skandynawski stylhusmanhagberg.se

Na przeciwległej ścianie wisi półka LACK z IKEA (79zł). Pod nią ustawiona została rodzina organizerów na dokumenty (KASSETTE 19,99zł za 2 szt). Ponownie gramy dodatkami i wrażeniem, bo przecież zamiast tej czarnej ramy może tutaj wisieć telewizor.

Troszkę dalej zobaczymy najtańsze składane krzesła a także składany blat (NORBERG 129,99zł). Kiedy nie potrzebujemy miejsca do pracy lub stolika śniadaniowego, wszystkie meble tutaj możemy złożyć i schować, dzięki czemu zyskamy dodatkowy wolny kąt.

Kuchnia

Maleńka kuchnia w sztokholmskiej kawalerce to oczywiście ponadczasowa biel i minimalizm. Prosta klasyczna zabudowa, żadnych kosztownych czy skomplikowanych rozwiązań. Nie zabrakło jednak miejsca na skandynawskie smaczki (jak choćby plakat autorstwa Lisy Bengtsson, dostępny w KAPIBARA za 78zł) oraz na akcenty, które pomagają stworzyć atmosferę przytulnego i przyjaznego mieszkania (kwiaty, świece, przyprawy, warzywa). To one nadrabiają braki tak skromnej, można by wręcz powiedzieć ubogiej kuchni.

kawalerka, na sprzedaż, skandynawski styl

husmanhagberg.se

Agenci z Stadshem najprawdopodobniej czuli, że troszkę za mało tutaj miejsca do przechowywania stąd tuż pod sufitem zamontowana została dodatkowa półka biegnąca aż do przedpokoju. Musicie się tutaj ze mną zgodzić, że to bardzo niecodzienny pomysł w salonie.

Łazienka

Skandynawskie łazienki mieszkań na sprzedaż to nigdy nic zachwycającego. Żadnych odważnych projektów, kolorów, świetnych  mebli czy sprytnych rozwiązań. Kluczem tych aranżacji jest ich prostota i schludność. Białe kafle, białe ściany i sanitariaty. Ale za to kosztowne mydło z Marsylii w dizajnerskiej butelce, jednolite ręczniki i ciekawa zasłonka (TVINGEN- 29,99zł). Podsumowując- są to przecież bardzo proste, zwyczajne rzeczy a jednak działają, sprzedają się.

kawalerka, na sprzedaż, skandynawski styl

husmanhagberg.se

Jak widzicie ceny dodatków często przekraczają ceny wyposażenia. To one budują jednak wrażenie, że można tutaj mieszkać komfortowo i wygodnie. Konsekwentnie budowany klimat w czarno-białej odsłonie oraz bardzo proste i lekkie formy - wszystko w bardzo małym budżecie. To miejsce udowadnia, że nawet najmniejszą kawalerkę można urządzić ciekawie i doskonale przygotować je do sprzedaży!

Tutaj zobaczycie zdjęcia całego mieszkania>>

Skomentuj:

Sprzedaj kawalerkę! Sekrety skandynawskich agencji nieruchomości