Jasne i przytulne mieszkanie - 79 m kw.

red.

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem.

mieszkanie w skandynawskim stylu, przytulne mieszkanie, jasne mieszkanie, jak urządzić mieszkanie w skandynawskim stylu
Mieszkanie w Goteborgu - 79 m kw.
fot. stadshem.se

Dzięki uprzejmości szwedzkiej agencji nieruchomości Stadshem, zaglądamy dziś do jasnego i przytulnego mieszkania w Kungsladugard, zachodniej dzielnicy Goteborga. Znajduje się onow kamienicy, wybudowanej w 1923 roku według projektu KS Hanssona.

Mieszkanie ma 79 metrów kwadratowych. Składa się z niewielkiego przedpokoju, dużej kuchni, sypialni, pokoju dziecka oraz łazienki z prysznicem. Przyzwyczailiśmy się już, że w typowych, skandynawskich wnętrzach dominuje biel. Tutaj jest zupełnie inaczej - prym wiedzie ciepły beż. Przyjrzyjmy się dokładniej niektórym pomieszczeniom.

W salonie przyciąga wzrok czerwony fotel Egg zaprojektowany przez Arne Jacobsena w 1958 roku. Śmiało można o nim powiedzieć, że jest "klasykiem klasyków". Na ścianie powieszono oprawiony w złoconą ramę... sweter. Warto również zwrócić uwagę na ciekawą dekorację - w rogu pokoju ustawiono kilka brzozowych pni. Sprawiają one wrażenie, jakby wyrastały z podłogi. Proste i efektowne, prawda?

Kuchnia wydaje się być sercem domu. Jest jasna, kolorowa i bardzo przytulna. Wygospodarowano tu kącik jadalny z ławą, dwoma krzesłami projektu Eamesów i stołem, nad którym zawisła oryginalna, miedziana lampa. Do kuchni przylega niewielka spiżarnia.

Warto zajrzeć też do sypialni, w której łóżko umieszczono na oryginalnym podejście i do pokoju dziecięcego z intrygującym schowkiem na zabawki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Jasne i przytulne mieszkanie - 79 m kw.