Design w domu: nowoczesne mieszkanie - 70 m kw.

red.

Surowe, nowoczesne i bardzo stylowe wnętrze.

Często pokazujemy Wam skandynawskie wnętrza - pełne naturalnego drewna, bieli i światła. Nie będziemy ukrywać, że to tego stylu mamy szczególną słabość. Dziś jednak, w naszym nowym cyklu "Design w domu", prezentujemy mieszkanie w zupełnie innym charakterze, od którego jednak nie mogliśmy oderwać oczu!

Mieszkanie o powierzchni 70 m kw. na ostatnim piętrze jednego z budynków w Sao Paulo, zaprojektował brazylijski architekt Diego Revollo. Zaaranżowano tu salon z kuchnią, mały pokój do pracy, sypialnię (w której stanęła wanna!) i toaletę. Właścicielem mieszkania jest aktor, który chciał by jego cztery kąty były nowoczesne, eleganckie i oryginalne. Surowe, betonowe ściany, podłogi i sufity zostały "złagodzone"akcentami w mocnych barwach np. purpurowy dywan, czy błyszczący żółty blat kuchenny, który oplata jedną ze ścian.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

1. Na stoliku w salonie stanęła lampka Trash Me zaprojektowana przez Victora Vetterleina dla &Tradition. Wykonana została z miazgi z tekturowych pojemników na jajka. Oryginalną lampkę nocną można kupić np. w sklepie scandinavianliving.pl za 359 zł.

2. Innym efektownym przedmiotem jest oryginalne krzesło Wiggle Side, które zaprojektował znany architekt Frank Gehry. Wykonano je z falowanej tektury. Krzesło, produkowane przez szwajcarską firmę Vitra, można kupić np. na atakdesign.pl za ok. 2 800 zł.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Skomentuj:

Design w domu: nowoczesne mieszkanie - 70 m kw.