Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jasne mieszkanie na strychu

red.

Zaglądamy do ciekawego 56-metrowego mieszkania na poddaszu. Przez kilkanaście lat mieściło się tu biuro.

Camden Town to dzielnica Londynu (ok. 4 km na północny-zachód od Westminster City) pełna kanałów, marketów i kultur z całego świata. Właśnie tu, na strychu jednego z budynków przez kilkanaście lat mieściło się biuro. Nowi właściciele postanowili przerobić poddasze w wygodne mieszkanie. Za projekt renowacji poddasza odpowiedzialni byli architekci z londyńskiego studia Craft Design - Armando Elias i Hugo D'Enjoy.

Postanowili oni wykorzystać wysokość strychu, stawiając w centralnym punkcie mieszkania szarą "kostkę". Ukryto w niej sporą łazienkę z prysznicem. Bryła, podzieliła mieszkanie na dwie części. Z jednej strony zaaranżowano salon z dużą, szarą kanapą, z drugiej - w pełni wyposażoną kuchnię z jadalnią.

Kubik przylega do ściany, którą w całości zabudowano półkami. Tym samym w części z salonem stworzono bibliotekę, a kuchnia zyskała wygodne miejsce do przechowywania. Sypialnię (z podwójnym łóżkiem i kącikiem do pracy) ulokowano nad łazienką. Aby się do niej dostać, należy wejść po schodkach od strony salonu. W schodach - na pierwszy rzut oka nie widocznych, również ukryto półki. Aby doświetlić mieszkanie ściany pomalowano na biało, a w dachu wybito dwa okna.

Jak Wam się podoba to mieszkanie?

Skomentuj:

Jasne mieszkanie na strychu