Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czarno-białe mieszkanie w Poznaniu

Redakcja

46 metrów kwadratowych utrzymanych w czerni i bieli.

czarno-białe mieszkanie, czerń i biel w mieszkaniu, nowoczesne mieszkanie, polskie mieszkanie
Kuchnia. Szafki z IKEA sąsiadują tu z lodówką SMEG. Proj. KASIA ORWAT home design
Fot. Weronika Trojanowska - werqe.pl

Czerń i biel to duet ponadczasowy. Dwa odległe bieguny znakomicie się uzupełniają, tworząc jedną spójną całość. Zaglądamy do poznańskiego mieszkania o powierzchni 46 m kw., zaprojektowanego przez Kasię Orwat z pracowni KASIA ORWAT home design. Wnętrze podzielono na dwie strefy - białą i czarną. Chociaż taki podział mieszkania wygląda imponująco, nie jest to wyłącznie zabieg estetyczny. Wynika on przede wszystkim z dokładnie przemyślanej funkcjonalności wnętrza.

Biel wyznacza strefę dzienną. Tu toczy się życie domowników. W białej części mieszkania zaaranżowano kuchnię, jadalnię, salon, sypialnię i miejsce do pracy. Lekkie, mobilne meble i wielofunkcyjne oświetlenie na szynoprzewodach sprawiają, że wnętrze żyje wraz z właścicielką i stale dopasowuje się do jej potrzeb.

Czarna część mieszkania jest strefą komunikacji i przechowywania. W czarnej ścianie "schowano" drzwi wejściowe oraz pojemny system szaf.

To wnętrze nie jest nudne, także ze względu na użycie zróżnicowanych materiałów wykończeniowych. Zdecydowano się na żywiczne podłogi - białą gładką i czarną o wyraźnej strukturze. Ściany i sufit pomalowano matowymi farbami ceramicznymi. Szafy z frontami o wysokim połysku, odbijając światło, optycznie powiększają przestrzeń.

To nowoczesne wnętrze znakomicie wpasowuje się w trend "współczesnego nomadyzmu". 

    Więcej o:

Skomentuj:

Czarno-białe mieszkanie w Poznaniu