Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Betonowy domek w górach

red.

Zamiast chatki z bali... betonowy dom

Ten niezwykły dom, nazwany Concret Cabin znajduje się w lesie w okolicach Films w szwajacarskich Alpach. Kiedyś stała tu drewniana chatka z bali, jakich w górach pełno. Architekci z pracowni Nickisch Sano Walder Architects przerobili ją w nowoczesny dom, w którym właściciele będą mogli spędzać lato.

Zdecydowali się wykorzystać stare drewno do konstrukcji formy nowego domu. Na fasadzie z betonu architektonicznego wyraźnie widać odciśnięte drewno. Ta niesamowita tekstura betonu powstała przez wykorzystanie szalunku ze starych bali.

Goście w Films spędzają większość czasu na świeżym powietrzu. Concret Cabin ma być schronieniem, miejscem odpoczynku i rekreacji

- mówią architekci.

Dom ma 40 m kw. powierzchni i dwa poziomy. Patrząc na budynek z daleka widać tylko małą betonową chatkę. Reszta budowli ukryta jest pod ziemią. Na poziomie gruntu architekci zaaranżowali salon z kominkiem i kuchnię. Schodząc po schodach można dostać się do drugiej części domu, w której ulokowano sypialnię i łazienkę. We wnętrzach dominuje beton, przełamany drewnianymi elementami.

Skomentuj:

Betonowy domek w górach