Design w domu: dom w dawnym sklepie

red.

Dawny sklep z oponami zamienił się w oryginalny dom.

dom, dom w sklepie, mały dom, wnętrze, aranżacja wnętrz, ciekawe wnętrza
The Tire Shop - dom i galeria w jednym. Proj. Mark + Vivi Architects.
Fot. markvivi.com

W kolejnej odsłonie naszego nowego "Design w domu", zaglądamy do do oryginalnie urządzonego domu na przedmieściach Quebecu. W budynku tym, który zdaje się być "przyklejony" do sąsiedniego domu, przez wiele lat znajdował się sklep z oponami.

Niewielki, piętrowy budynek zainteresował architektów z pracowni Mark + Vivi Architects. Postanowili stworzyć w nim niezwykłe miejsce, które będzie jednocześnie ich domem, pracownią ale także galerią sztuki. Zasada jest prosta - ludzie mogą wejść, napić się herbaty, obejrzeć lub kupić obrazy.

Chcieliśmy stworzyć dom, który będzie katalizatorem dla lokalnej społeczności

- mówią architekci

The Tire Shop (tak nazwano ten projekt) jest bardzo kompaktowy. Niewielkie rozmiary sprawiają, że łatwo go ogrzać podczas mroźnej zimy. Na dole zaaranżowano przestrzeń wystawową, na środku której postawiono duży stół z drewnianym blatem. We wnęce (wyraźnie oddzielonej od reszty pomieszczenia żółtą "ramą") znajduje się kuchnia. Na parterze jest również łazienka dla gości. Charakteru wnętrzu dodają odsłonięte belki sufitowe i poustawiane na zawieszonych na ścianach półkach grafiki. Po schodach można dostać się na piętro, gdzie zaaranżowano sypialnię z garderobą i dodatkową łazienkę.

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

Wire Chair DKRFot. mat. prasowe

Koniecznie zwróćcie uwagę na stojące przy oknie "druciane" krzesło. To prawdziwy klasyk designu! Wire Chair DKR to mebel zaprojektowany w 1951 roku przez słynne małżeństwo Ray i Charlesa Eamesów. Krzesło zostało zrobione ze spawanego stalowego drutu. Konstrukcja jest wariacją na temat muszli - z pozoru delikatnej, ale jednak bardzo mocnej. Do krzesła można również dokupić poduszki - pojedyncze (jak w prezentowanym mieszkaniu) lub podwójne. Te drugie ze względu na swój kształt nazwano "bikini". Krzesło produkowane jest przez szwajcarską firmę Vitra. Kosztuje ok. 1500 zł.

 

ZOBACZCIE ZDJĘCIA MIESZKANIA>>

Skomentuj:

Design w domu: dom w dawnym sklepie