Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Design w domu: skandynawski pokój z kuchnią

red.

Mieszkanie w skandynawskim stylu pełne świetnych mebli i dodatków.

Skandynawskie agencje nieruchomości to prawdziwa kopalnia inspirujących wnętrz! Dzięki uprzejmości jednej z nich - Alvhem Makleri, pokazujemy Wam dziś ciekawe mieszkanie w Goteborgu, o powierzchni 49 m kw.

Mieszkanie, składające się z dużego pokoju, oddzielnej kuchni i łazienki z prysznicem, znajduje się na trzecim piętrze w pięciopiętrowej kamienicy, wybudowanej w 1905 roku. Ogromnym plusem mieszkania jest jego wysokość - ponad 3 metry. Znajdziemy tu stare sztukaterie i duży piec kaflowy, pełniący dziś już tylko funkcję ozdobną. Niestety, nie zachował się oryginalny parkiet. W salonie zaaranżowano kącik do wypoczynku i miejsce do spania. W kuchni znalazło się miejsce na domowe biuro i stół, przy którym wygodnie mogą zjeść nawet 4 osoby.

Oglądając dokładnie mieszkanie, znaleźliśmy w nim sporo intrygujących mebli i dodatków!

Design w domu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

1. W salonie zwraca uwagę fotel "Acapulco". Pierwszy model powstał ponoć na jednej z meksykańskich plaż. Nazwę zawdzięcza ulubionemu kurortowi gwiazd Hollywood, który w latach 50. przeżywał prawdziwe oblężenie. Stalowa rama i charakterystyczne siedzisko z tworzywa sztucznego, kojarzy nam się z latem, słońcem i wakacjami!

2. Stojąca przy łóżku szafka z tworzywa to Componibili marki Kartell. Szafka projektu Anny Castelli Ferrieri produkowana jest już od ponad 30 lat. Znajdziemy ją m.in. w centrum Pompidou w Paryżu czy w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku. Componibili (złożoną z trzech elementów) można kupić np. w sklepie stereodesign.pl za 480 zł.

3. Przy sofie stoi oryginalna lampa podłogowa - żarówka na prostym kablu. To Cord Lamp zaprojektowana przez trzech szwedzkich projektantów ze studia Form us with Love.

4. Kolejny produkt włoskiej firmy Kartell znajdziemy w kuchni. Wisząca nad stołem lampa, w całości wykonana z przeźroczystego poliwęglanu, to Ge - projekt Ferruccio Lavianiego. Lampę można kupić np. w sklepie atakdesign.pl za ok. 760 zł.

5. Na biurku w kuchni stoi "Wood Lamp" - drewniana lampka firmy MUUTO. Zaprojektowało ją studio TAF Architects. Tą zabawną wariację na temat klasycznej lampy biurkowej można kupić np. w sklepie kodywnetrza.pl za 705 zł.

Skomentuj:

Design w domu: skandynawski pokój z kuchnią