Wielkomiejski eklektyzm, czyli oryginalne mieszkanie w Gdyni
Wnętrze tego mieszkania jest odzwierciedleniem "osobowości wielkomiejskiej". Właściciela fascynuje Nowy Jork. Jest estetą, miłośnikiem dobrej lektury i wina.

Oto przestrzeń, w której współczesne trendy spotykają się z tradycyjnym kunsztem. Właściciel, pasjonat designu, postanowił stworzyć wnętrze oddające ich miłość do sztuki, podróży i historii. Efekt? Przemyślane połączenie stylu industrialnego, skandynawskiego minimalizmu oraz klasycznej elegancji z elementami art déco.
Projekt wnętrza został oparty na otwartym układzie. Kuchnia, salon i jadalnia tworzą wspólną strefę dzienną, w której każda część ma swój unikalny charakter, jednocześnie pozostając w harmonii z całością.


Paleta kolorystyczna mieszkania została starannie dobrana, aby podkreślić wielowymiarowość przestrzeni. Bazę stanowią neutralne kolory – biel, brązy i szarości – które uzupełniono "plamami" niebieskiego koloru w postaci farby na ścianie czy zasłony - w zależności od pomieszczenia.
Materiały również odgrywają kluczową rolę w tej aranżacji. Drewno, chromowany metal, przeszklenia między pomieszczeniami (w tym również z luksferów) i miękkie tkaniny tworzą interesujący kontrast.


Jednym z najważniejszych założeń tego projektu był wybór mebli. W mieszkaniu znajdują się zarówno stylizowane modele, jak i nowoczesne projekty o minimalistycznym designie. Jednocześnie warto podkreślić, że zestawiono tu różne kolory drewna, które harmonijnie dopełniają całości.
Dodatki są tu prawdziwymi perełkami. Lampy o industrialnym charakterze nie rzucają się w oczy - mnogość mniejszych opraw ma budować klimat i ciekawie doświetlać każdy zakamarek. Na ścianach wiszą grafiki w biało-czarnej kolorystyce, a w gabinecie, za reprodukcją dobrze znanego obrazu, ukryła się klimatyzacja.


Sypialnia to przestrzeń, w której właściciel zdecydował się na stonowaną, nieco surową kolorystykę, złagodzoną miękkimi tkaninami. Przytulności wnętrzu dodają zasłony z grubego aksamitu.
Kuchnia została zaprojektowana z myślą o funkcjonalności i estetyce. Trójkolorowa zabudowa meblowa i minimalistyczne fronty szafek czynią to miejsce wyjątkowo estetycznym i łatwym w utrzymaniu czystości. Półwysep kuchenny zamyka strefę roboczą i oddziela ją od części wypoczynkowej salonu.
Mieszkanie w Gdyni to przestrzeń, która przyciąga uwagę przemyślaną koncepcją i ciekawym połączeniem elementów wyposażenia. Taki styl może być nie tylko inspirujący, ale także funkcjonalny.










- Więcej o:
W pastelowej harmonii – aranżacja mieszkania na Powiślu
Francuska elegancja i polski design – warszawski apartament z prywatnym ogrodem
Mieszkanie z duszą – artystyczna wizja w zabytkowej warszawskiej kamienicy
Eklektyczna metamorfoza wnętrz domu - projekt pracowni Hanna Pietras Architects
Nowoczesna aranżacja mieszkania, która zachwyca spójnością - projekt KODO
Wnętrza domu w stylu japandi - projekt Mango Investments
Dla wytchnienia i spokoju - mieszkanie inspirowane naturą
120-metrowe mieszkanie w Warszawie dla rodziny 2+2