Dom w starej kaplicy na wzgórzu. Wnętrza zachwycają!

red.

Kiedyś ta kaplica była ruiną. Teraz jest tu przytulny, nowoczesny dom.

kaplica, dom w kaplicy, ciekawy dom
Dom w starej kaplicy - przed i po
Fot. evolution-design.info

Na zielonym wzgórzu, niedaleko angielskiej wsi Middleton-in-Teesdale stoi kamienna kaplica metodystów z 1889 roku. Pomału popada w ruinę - mury porasta mech, w pustych wnętrzach hula wiatr. Kaplica prawdopodobnie zniknęła by z powierzchni ziemi, gdyby niszczejącym budynkiem nie zainteresował się nowy właściciel. Postanowił wykupić obiekt i przekształcić go w dom na wynajem. Rewitalizacji "kaplicy na wzgórzu" podjął się zespół architektów ze szwajcarskiej pracowni Evolution Design.

Należało naprawić uszkodzony dach, wstawić drzwi i okna, aby zapobiec dalszym szkodom wyrządzanym przez wodę. Następnie rozpoczęto montaż wszystkich niezbędnych instalacji. Właścicielowi zależało na zachowaniu oryginalnej bryły. Jedynym odstępstwem od pierwotnej formy, było wstawienie okien połaciowych.

Wnętrza są nowoczesne, lekkie i funkcjonalne. Dominuje tu biel, którą połączono z drewnem i kolorowymi dodatkami. Charakteru wnętrzu dodają zachowane, oryginalne elementy więźby dachowej. Na parterze zaaranżowano salon, kuchnię z jadalnią, łazienkę i sypialnię. . Zdecydowano się na montaż antresoli na której umieszczono trzy sypialnie i dwie łazienki. Architektom bardzo zależało na tym, aby antresola nie zaburzyła linii okien.

Piękny dom w spokojnej, wiejskiej okolicy to idealne miejsce na urlop! Co najważniejsze, wolny czas może spędzić tu każdy. Dom można wynająć na popularnej platformie Aibnb. Może w nim wygodnie spać 7 osób. Jeden nocleg kosztuje 898 złotych (niezależnie od ilości osób). Brzmi nieźle, prawda?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA DOMU W STAREJ KAPLICY>>

Skomentuj:

Dom w starej kaplicy na wzgórzu. Wnętrza zachwycają!