Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom w starej kaplicy na wzgórzu. Wnętrza zachwycają!

Redakcja

Kiedyś ta kaplica była ruiną. Teraz jest tu przytulny, nowoczesny dom.

kaplica, dom w kaplicy, ciekawy dom
Dom w starej kaplicy - przed i po
Fot. evolution-design.info

Na zielonym wzgórzu, niedaleko angielskiej wsi Middleton-in-Teesdale, stoi kamienna kaplica metodystów z 1889 roku. Pomału popadała w ruinę - mury porastał mech, w pustych wnętrzach hulał wiatr. Kaplica prawdopodobnie zniknęłaby z powierzchni ziemi, gdyby niszczejącym budynkiem nie zainteresował się nowy właściciel. Postanowił wykupić obiekt i przekształcić go w dom na wynajem. Rewitalizacji "kaplicy na wzgórzu" podjął się zespół architektów ze szwajcarskiej pracowni Evolution Design.

Należało naprawić uszkodzony dach, wstawić drzwi i okna, aby zapobiec dalszym szkodom wyrządzanym przez wodę. Następnie rozpoczęto montaż wszystkich niezbędnych instalacji. Właścicielowi zależało na zachowaniu oryginalnej bryły. Jedynym odstępstwem od pierwotnej formy, było wstawienie okien połaciowych.

Wnętrza są nowoczesne, lekkie i funkcjonalne. Dominuje tu biel, którą połączono z drewnem i kolorowymi dodatkami. Charakteru wnętrzu dodają zachowane oryginalne elementy więźby dachowej. Na parterze zaaranżowano salon, kuchnię z jadalnią, łazienkę i sypialnię. Zdecydowano się na montaż antresoli, na której umieszczono trzy sypialnie i dwie łazienki. Architektom bardzo zależało na tym, aby antresola nie zaburzyła linii okien.

Piękny dom w spokojnej wiejskiej okolicy to idealne miejsce na urlop! 

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom w starej kaplicy na wzgórzu. Wnętrza zachwycają!