Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Relaks w kolorach

Maria Peltz-Orlińska

Prezentujemy wnętrza niezwykłego hotelu, obok którego trudno przejść obojętnie. Jednych zachwyca, inni określają go jako skrajnie kiczowaty

Karim Rashid to jeden z najbardziej znanych współczesnych projektantów. Jest w połowie Egipcjaninem, a w połowie Anglikiem. Jest bardzo oryginalny i wszechstronny, jak to często obecnie bywa jest postacią bardzo medialną, gwiazdą wśród designerów. Rashid projektuje meble, lampy, opakowania, ale także całe wnętrza .

Jednym z jego najbardziej znanych projektów jest hotel Semiramis w Atenach. Dzisiejsze hotele powinny wyglądać, żeby było czuć, że nastał kolejny wiek. Jego projekt jest faktycznie na wskroś nowoczesny. To manifest koloru, formy i indywidualizmu.

Hotel umiejscowiony jest w sercu Aten, pośród eleganckich butików, restauracji i kawiarni. Jego właściciel, Dakis Joannou (kolekcjoner sztuki i wielbiciel nowoczesnej architektury), dał mu wolną rękę. Rashid puścił wodze fantazji i zmaterializował swoją wizję. Semiramis jest na wskroś autorski - Rashid zadbał o każdy szczegół - począwszy od koloru ścian, a skończywszy na oświetleniu w pokojach.

Ściany hotelu są w jaskrawych barwach, które uwielbia Rashid, meble i przedmioty w hotelu zostały zaprojektowane przez niego. W Semiramis znajduje się także wiele obrazów awangardowych artystów, których fanem jest właściciel hotelu.

Pierwszy tego typu projekt Rashida jest pełen pozytywnej energii, miłości do pięknych przedmiotów, radości i relaksu. Nic dziwnego, że został wpisany na presatiżową listę Design Hotels.

Chcesz zobaczyć więcej: www.semiramisathens.com

Skomentuj:

Relaks w kolorach