Niezwykłe wnętrza sklepów z butami
Kupowanie butów to dla wielu kobiet prawdziwe święto. Coraz częściej firmy starają się wyróżniać nie tylko nowymi modelami butów, ale i oryginalnie zaprojektowanymi wnętrzami. Zobaczcie kilka sklepów do których aż chce się wejść!
Shoesme w Tilburgu (Holandia)
Marka Shoesme specjalizuje się w produkcji bucików dla dzieci. Jeden ze sklepów tej marki znajduje się w Tilburgu, w południowej Holandii. Zaprojektował go Teun Fleskens. Znakiem rozpoznawczym sklepu są charakterystyczne, kolorowe kubiki i wiszące lampy, jakby oplecione kablami.
Puma w Tokio
Tokijski sklep popularnej marki produkującej odzież i akcesoria sportowe robi wrażenie. Sprzedawane są w nim wyłącznie buty. Wnętrze sklepu jest surowe - dominuje tu beton i ciemne drewno. Ciekawym pomysłem są schody, które potraktowano jako półki na których poustawiano różne modele butów Pumy.
W tych nowoczesnych wnętrzach sklepu United Nude w Amsterdamie prawie zawsze panuje półmrok. Główną rolę odgrywają tu intensywnie podświetlone na różowo i zielono półki, na których w równych rzędach stoją buty. Sklep zaaranżował architekt Rem D Koolhas. Chciał stworzyć wrażenie, że buty United Nude to dzieła sztuki.
Ekskluzywna marka Sergio Rossi ma swój firmowy sklep w Casablance. Za jego aranżację odpowiadała marokańska grupa projektowa Yeunes Design. Buty eksponowane są na drewnianych półkach o nieregularnych kształtach. Interesująca jest pufa przypominająca kamień, na której można usiąść i komfortowo przymierzyć buty.
Camper Shop w Tokio
Kolejny wyjątkowy sklep w Tokio, w którym sprzedawane są buty marki Camper. Wnętrze projektu hiszpańskiego architekta Jaime'a Hayona utrzymane jest w jasnej kolorystyce. Klamki przypominają dwa wielkie lizaki. Buty poustawiane są na długim, białym stole, a ze złotego sufitu zwisają oryginalne lampy.
Australijscy architekci z biura projektowego Facet Studio zaprojektowali sklep Sneakerology (marki sprzedającej sportowe buty różnych firm). Butik znajduje się w jednym z centrów handlowych w Sydney. Został zaaranżowany tak, aby nasuwał skojarzenia z galerią sztuki. Półki, to specjalne boksy w których równo poustawiane są pojedyncze buty. Każdy model ma swój numer. Wpisując numer do komputera ustawionego na środku sklepu, klient może dowiedzieć się wszystkiego o danej marce i modelu.
Munich w Walencji
Wnętrza sklepu marki Munich w Walencji to dzieło hiszpańskich projektantów z Dear Design. Jednoznacznie kojarzą się z pracami najbardziej znanego hiszpańskiego architekta (urodzonego zresztą w Walencji) Santiago Calatravy. Buty sprawiają wrażenie zawieszonych między półkami.
Carlo Pazolini w Mediolanie
Butik Carlo Pazollini w Mediolanie, to przykład nowocześnie zaaranżowanego wnętrza w jednym z historycznych, włoskich budynków. Za projekt odpowiedzialny był, wielokrotnie nagradzany Giorgio Borruso. Największą uwagę zwracają futurystyczne półki i krzesła. Wywołują one iluzje "falującego" wnętrza.
Płytki na ścianach to oryginalny pomysł na wystrój wnętrza sklepu z butami. Stworzył je hiszpański architekt Jaime Hayon dla Camper Shop w Tokio. Buty ustawione są na prostych, drewnianych stołach albo na ceramicznych półkach. Duże lampy wiszące nad stołem, graficzne wzory z płytek i jasna kolorystyka przełamana czerwonymi akcentami to znak rozpoznawczy tego sklepu.
- Więcej o:
Za co kochamy skandynawski styl? Sprawdzamy, jak się mieszka w Szwecji
Najdziwniejsze miejsca do mieszkania
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
Wnętrza PRM Concept Store w warszawskiej Fabryce Norblina
Paloma Inn - space age bistro na Poznańskiej w Warszawie
Wnętrza studia OTO film
Wnętrzarska perełka – Nobu Hotel Warsaw Roberta De Niro
Praga - miasto o wielu twarzach