Wyjątkowy hostel w Splicie
Golly & Bossy Hostel, czyli unikatowe miejsce na mapie designu, które warto dodać do swojego przewodnika.
Golly & Bossy Hostel
Robiąc przystanek w malowniczym Splicie nie możecie przegapić wyjątkowego hostelu Golly & Bossy. Jeszcze klika lat temu ten budynek w centrum nadmorskiego miasta służył jako centrum handlowe. Zmiany nadeszły w 2010 roku, kiedy w zaledwie 100 dni nowi właściciele obiektu przekształcili go w niepowtarzalne miejsce pobytu dla gości.
Jednym z największych wyzwań dla projektantów było przekształcenie zabytkowego wnętrza w prawdziwe industrialny gmach. "Hostel jest ulokowany w starej, trzypiętrowej kamienicy- tak, mamy ruchome schody, więc możesz jeździć w górę i dół, choćby i cały dzień"- piszą właściciele Golly & Bossy na stronie internetowej hotelu.
W hostelu znajduje się 29 pokojów i 138 miejsc do spania. Wnętrze składa się z żółto- białych przestrzeni, które swoją prostotą, a za razem rześkością, przykuwają uwagę gości. Tą przeplatankę dwóch braw przełamuje jedynie czerń, która miejscami pojawia się w formie napisów, drogowskazów czy siedzisk.
Jeżeli boicie się, że żółty kolor mógłby okazać dla Was po kilku chwilach zbyt męczący, możecie wybrać sypialnię utrzymaną całkowicie w bieli. Większość z łóżek przypomina niewielkie sypialniane kabiny. Część z nich to łóżka piętrowe, dzięki czemu w sposób bardzo prosty acz skuteczny, projektanci zaoszczędzili wiele przestrzeni.
Restauracja w Golly & Bossy Hostel
Restauracja De Belly to przestrzeń, która w przeciwieństwie do reszty budynku, bazuje na czerni. Jednak i ten kolor w połączeniu z żółtym i bielą wydaje się być optymistyczny jak nigdy przedtem. Dodatkowo nastrój buduje odpowiednio dobrane oświetlenie, które należycie eksponuje proste, modernistyczne meble. W razie gdyby goście poczuli się zmęczeni intensywnymi barwami pomieszczenia, mają również do dyspozycji cześć restauracji ulokowaną na zewnątrz kamienicy.
Zastanawiacie się co to za napisy? I co w tej układance robi Napoleon? To nazwy pokojów. Część z nich została oznaczona imionami par, które miały specjalne dla historii Splitu. Inne z kolei zostały ponumerowane liczbami układającymi się w istotne dla miasta daty.
Spoglądając z okien budynku możemy podziwiać przepiękną panoramę na malowniczą starówkę. Aby podkreślić atut hotelu, jakim jest jego położenie, projektanci wybrali podłużne okna, które eksponują widok z każdej części pomieszczenia. Dodatkowo, na dolnych kondygnacjach, gdzie znajduje się restauracja, zainstalowano okna od ziemi po sam sufit.
- Więcej o:
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu
Wnętrza PRM Concept Store w warszawskiej Fabryce Norblina
Paloma Inn - space age bistro na Poznańskiej w Warszawie
Wnętrza studia OTO film
Wnętrzarska perełka – Nobu Hotel Warsaw Roberta De Niro
Praga - miasto o wielu twarzach
Nowy hotel ibis Styles Warszawa City
Designerskie wnętrza hotelu Number One w Gdańsku