Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowość: płytki w kształcie piór - recepta na niepowtarzalne ściany

Jagoda Mówińska

Takich płytek ściennych jeszcze nie widzieliście. Włoska marka BottegaNove wypuściła oryginalną kolekcję inspirowaną ptasimi piórami.

Kolekcja płytek ściennych Plumage to dzieło Cristiny Celestino, dyrektorki artystycznej firmy BottegaNove. Do stworzenia oryginalnych płytek projektantkę zainspirowały pióra ptaków z antycznych rzeźb. "Pióra" są produkowane w dwóch wersjach - z glinki i porcelany. Można je nabyć w różnych rozmiarach i kolorach, co pozwala tworzyć na ścianach niepowtarzalne kompozycje. Płytki są układane jedna na drugiej, podobnie jak dachówki. Dzięki temu ściana diametralnie się zmienia i staje się niepowtarzalnym dziełem sztuki. 

BottegaNove tworzy płytki w tradycyjny sposób - każda z nich jest wykonywana ręcznie i osobno wypalana. Taki sposób produkcji to pomysł założyciela marki - Christiano Perogaro, który wychowywał się we włoskim miasteczku Nove, słynącym z manufaktur. Włoch chciał stworzyć alternatywę dla produkowanych masowo kafli i kultywować sięgającą XVIII w. tradycję. 

Skomentuj:

Nowość: płytki w kształcie piór - recepta na niepowtarzalne ściany