Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Marcel Wanders zaprojektował nową kolekcję dla Alessi. Pracował nad nią 5 lat

Jagoda Mówińska

Marcel Wanders powraca z nową kolekcją zaprojektowaną dla włoskiej marki Alessi. Circus to wyjątkowe akcesoria kuchenne inspirowane cyrkową estetyką.

Marcel Wanders tym razem robi ukłon w stronę świata klownów, tancerek i siłaczy. W nowej kolekcji naczyń i akcesoriów kuchennych dla Alessi designer postawił na jaskrawe kolory i fantazyjne kształty, pragnąc oddać magię cyrku.

Widowiskowość cyrku zdumiewa. Na zawsze zapamiętasz to, co w nimzobaczysz, usłyszysz i poczujesz. To jedyne w swoim rodzaju, magiczne doświadczenie zyska rozgłos dzięki nowej kolekcji

- powiedział twórca kolekcji Circus, Marcel Wanders.

Przedmioty zaprojektowane przez holenderskiego designera miały być jak cyrkowe przedstawienia - jedyne w swoim rodzaju. Wanders czerpał inspiracje z typowych dla cyrkowej estetyki wzorów i kolorów. W kolekcji dominują czerwień, złoto, czerń i biel. Nie brakuje też zabawy geometrią - królują romby, paski i szachownice. 

Symbolami kolekcji stały się przybory kuchenne w kształcie cyrkowych postaci: Siłacz pełni funkcję dziadka do orzechów, Błazen kryje w sobie korkociąg, Balerina balansuje na szczycie pozytywki, a Wodzirej to dzwonek, który ogłasza początek spektaklu. Alessi określa je jako stołowe rzeźby. Każdy z modeli zostanie wyprodukowany w limitowanej serii w liczbie dokładnie 999 sztuk.

Kolekcja była niesamowitym przedsięwzięciem- pracowałem nad nią 5 lat. Niełatwobyło wybrać wzory i kolory, które właściwie oddałyby unikatową atmosferę cyrku. Kolejnym wyzwaniem było opracowanie produkcji barwionej stali nierdzewnej i jej doskonalenie

- przyznał Wanders.

Na kolekcję składa się łącznie 29 przedmiotów. Wszystkie wykonane są ze stali, szkła i elementów porcelanowych. Radosne, kolorowe akcesoria marki Alessi ożywią kuchnię i z pewnością spodobają się domownikom w każdym wieku. Bogactwo wzorów i kolorów umili szare, jesienne dni i przywoła atmosferę cyrku pełnego barwnych postaci.

    Więcej o:

Skomentuj:

Marcel Wanders zaprojektował nową kolekcję dla Alessi. Pracował nad nią 5 lat