Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tom Dixon zaprojektował kolekcję wykładzin

Jagoda Mówińska

Tom Dixon zaprojektował kolekcję wykładzin dla firmy Ege. Punktem wyjścia kolekcji były wykładziny przeznaczone na... sufit.

Tom Dixon do tej pory był znany z projektów ekskluzywnych wnętrz, designerskich lamp i mebli. Kolekcja Industrial Landscape dla marki Ege to pierwsza przygoda designera z wykładzinami. Współpraca projektanta ze słynnym producentem dywanów, rozpoczęła się, gdy firma zamówiła wykładzinę, która miała służyć do dekoracji sufitów. Pomysł udało się zrealizować i marka zdecydowała się powierzyć Dixonowi zaprojektowanie całej kolekcji dywanów.

Industrialneinspiracje

Projektant często inspiruje się surową estetyką przemysłową rodem z hut i fabrycznych hal. Pomysłów na wzory wykładzin dla Ege szukał w Londynie na poboczach torów kolejowych, w tunelach, warsztatach i magazynach. Inspirowały go również materiały – popękane kamienne bruki i mury z cegieł. Brzydotę i surowość przemysłowych dzielnic stolicy zderzył z doskonałością nowoczesnych wieżowców ze szkła i stali. To zaskakujące połączenie pozwoliło stworzyć niebanalną kolekcję z charakterem, oddającą klimat brytyjskiego miasta. 

Design nazamówienie

Płytki dywanowe i wykładziny z kolekcji występują w siedmiu wzorach. Firma oferuje możliwość wykonania indywidualnych wybarwień na życzenie zamawiającego. Projektant opracował je w taki sposób, by łatwo można je było łączyć z innymi wykładzinami Ege. Kolekcja Industrial Landscape w Polsce jest dostępna za pośrednictwem firmy Carpet Studio.

Skomentuj:

Tom Dixon zaprojektował kolekcję wykładzin