Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Walter Knoll otwiera showroom w Warszawie. Oto 10 mebli, które warto znać

Wiktoria Głodowska

Walter Knoll, czyli niezapomniane wzornictwo, pięknie pachnąca skóra i dbałość o każdy szczegół. Od dziś w pierwszym polskim showroomie można oglądać meble słynnej, niemieckiej marki.

Walter Knoll to marka dobrze znana wszystkim miłośnikom dobrego wzornictwa. Mamy dobrą wiadomość - już od dziś luksusowe meble niemieckiej firmy, można oglądać w pierwszym w Polsce showroomie, przy ul. Rydygiera 8 w Warszawie.

Pachnąca, pięknie wyprawiona skóra, starannie dobrane drewno, meble, które na stałe wpisały się w historie wzornictwa - tym charakteryzuje się Walter Knoll.

Z miłości do skóry

Historia firmy ro rozpoczyna się w 1865 w Stuttgarcie a początki jej działalności są ściśle związane z handlem skórami. Dziś śmiało można powiedzieć, że to jeden z wiodących producentów mebli klasy premium na arenie międzynarodowej.

Meble Walter Knoll zaprasza do współpracy słynnych projektantów tj. Norman Foster i PearsonLloyd z Wielkiej Brytani, EOOS z Austrii, Ben van Berkel z Holandi, Kengo Kuma z Japonii, a także Claudio Bellini z Włoch.

Meble, które pokochał cały świat

Meble niemieckiej marki stały się elementem wielu znakomitych miejsc użyteczności publicznej od Centralnego Banku Europejskiego we Frankfurcie, przez Uniwerstytet Nauki i Technologii Króla Abdullaha w Arabi Saudyjskiej, przez restauracje w Sztokholmie, przestrzenie konferencyjne w Tokio, Museum of Fine Arts w Bostonie po Heart Tower w Nowym Jorku.

O sukcesie firmy świadczy ponad 130 międzynarodowych nagród, zdobytych w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Symbolem sukcesu jest nagroda z 2007 roku -The first Design Management Europe Award.

Zobaczcie nasz subiektywny ranking 10 najpiękniejszych mebli firmy Walter Knoll. Jedne powstały w latach 50. XX wieku. Drugie to współczesne projekty. Łączy je jedno - są piękne!

    Więcej o:

Skomentuj:

Walter Knoll otwiera showroom w Warszawie. Oto 10 mebli, które warto znać