Carrefour stawia na współpracę z projektantami. Nowa kolekcja jest świetna

red.

Coraz częściej francuska sieć marketów Carrefour zaprasza do współpracy znanych projektantów. Tym razem o zaprojektowanie kolekcji tkanin domowych poprosił znaną francuską projektantkę.

Kolekcja zaprojektowana przez Matali Crasset dla Tex - marki własnej marketów Carrefour
Kolekcja zaprojektowana przez Matali Crasset dla Tex - marki własnej marketów Carrefour
fot. mat. prasowe

Francuska projektantka Matali Crasset zaprojektowała kolekcję tkanin domowych oraz plażowych dla marki własnej sieci Carrefour o nazwie TEX. Crasset dostała wolną rękę w tworzeniu serii obiektów, które miały być głównymi punktami letniej oferty marki. Jedynym założeniem miała być dostępność cenowa zaprojektowanych produktów. Tak powstała kolekcja, którą z powodzeniem można opisać jako designerską i energetyczną. Jej wyróżnikiem są ciekawe kolory oraz powtarzające się graficzne motywy. Projektantka tłumaczyła, że graficzna estetyka, którą przyjęła, portretuje "rozgałęziony system", a główny motyw przypominający drzewo ma symbolizować rozwijający się dom.

W kolekcji znalazły się głównie tkaniny do sypialni - pościel, poszewki, prześcieradła, narzuty, ale też zasłony i ręczniki. Z kolei w kolekcji plażowej mamy sporą ofertę tekstyliów na lato, przede wszystkim torby plażowe i ręczniki plażowe - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Punktem wyjścia były te same graficzne elementy, co w serii domowej.

Matali Crasset urodziła się w 1965 roku w rejonie Szampanii. Jest wyrazistą postacią francuskiego designu. Ma na swoim koncie zarówno pracę z globalnymi markami, jaki i małymi wytwórniami. Zawsze stara się, aby jej produkty reprezentowały jak najlepsze wzornictwo za przystępną cenę. Dlatego wcześniej projektowała m.in. dla sieci IKEA. Z marką Carrefour współpracowała po raz pierwszy. Francuska sieć marketów nie pierwszy raz jednak zaprosiła do zaprojektowania kolekcji znane nazwisko. Wcześniej kolekcję tekstyliów stworzył dla niej m.in. Karl Lagerfeld.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Carrefour stawia na współpracę z projektantami. Nowa kolekcja jest świetna